niedziela, 9 lutego 2014

Pamela Keogh - „Jackie czy Marilyn. Ponadczasowe lekcje stylu”
Marilyn Monroe a właściwie Norma Jeane Mortenson, która urodziła się w 1 czerwca w 1926 roku w Los Angeles była amerykańską modelką i aktorką. Stała się legendą światowego kina lat 50. i 60. XX wieku. Zmarła 5 sierpnia 1962 roku.

Jacqueline Kennedy Onassis urodziła się 28 lipca 1929 roku w Southampton, a zmarła 19 maja 1994 w Nowym Jorku. Jej mężem był 35 prezydent Stanów Zjednoczonych – John F. Kennedy. Jackie była ikoną mody.

Co łączy te kobiety? Styl, seksapil oraz kobiecość. „Obie już za życia były legendami, choć każda na swój zupełnie odmienny sposób, obie też wciąż reprezentują różne możliwości atrakcyjne dla postępowych współczesnych kobiet”.

„Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu” autorstwa Pameli Keogh to poradnik, który jest obowiązkowy dla każdej osoby, która chce być jak Monroe i Kennedy. Książka ta to prawdziwa skarbnica wiedzy. Możemy bliżej poznać obie panie oraz sprawdzić jak zachowałyby się w różnych sytuacjach. Wydawnictwo Otwarte zaserwowało nam pięknie wydany, w twardej okładce poradnik. Znajduje się w niej wiele obrazków, tekst pojawia się także na różowym tle. Z tej książki dowiesz się:

- jak stać się kobietą tajemniczą;
- jak naśladować styl Jackie i Marilyn;
- jak zachowywać się profesjonalnie i osiągać cele zawodowe;
- jak być piękną;
- jak być diwą.

Przeczytasz także w jaki sposób należy zachować się na randce, w domu.

Z „Jakie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu” można się świetnie bawić. W poradniku nie brakuje poczucia humoru, quizów, ciekawych notatek. Do kogo jesteś bardziej podobna? Ta książka pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie!

Ocena: 4/5
 '
Autor: Pamela Keogh
Tytuł: „Jackie czy Marilyn. Ponadczasowe lekcje stylu”
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 336
Rok wydania: 2013

9 komentarzy:

 1. Może się skuszę na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś mi się zdaje, że to taka trochę książka o niczym, bo trudno to nazwać profesjonalnym poradnikiem - dobrze by było, jakby autorka pokusiła się o szersze spojrzenie na obie panie, a nie tylko na to, jak się ubierały i zachowywały. Plus istotne są czasy, w których te kobiety żyły i w jaki sposób żyły - pomysł z przenoszeniem ich stylu na XXI wiek wydaje mi się troszkę przeterminowany.. Ale książka może pełnić funkcję przyjemnej odskoczni od szarej codzienności :) Myślę, że to będzie dobra lektura dla osób, które lubią modę sprzed kilkudziesięciu lat.

  OdpowiedzUsuń
 3. chyba nie dla mnie, ale dopóki nie przeczytam to nie będę tego wiedziała;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo ciekawych informacji ;)
  http://kosme-teria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. widziałam ją chyba w Hebe fajna, ale żeby kupić szkoda by mi było kasy.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Już kiedyś zastanawiałam się nad tą książką, więc może się skuszę ;)
  Choć nardziej interesowałaby mnie jakaś dobra biografia Marilyn...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawie przedstawiłaś tą pozycję, jednak nie jestem pewna czy ta książka może coś wnosić do życia kobiety.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie bym ją tak z grubsza przejrzała, ale czy kupiłabym ją... Chyba nie.

  OdpowiedzUsuń