wtorek, 9 lipca 2013

Marie Lu - „Legenda. Wybraniec"

„Legenda. Wybraniec” to kontynuacja przygód Day’a oraz June. Pierwsza część dostarczyła mi samych pozytywnych emocji. Po jej przeczytaniu, od razu zabrałam się za kolejną część. Musiałam jak najszybciej się dowiedzieć, co wydarzy się w życiu bohaterów. W Republice zachodzą wielkie zmiany. Elektor Primo umarł, a jego miejsce zajmuje syn, Anden. W tym samym czasie June i Day docierają do Vegas, gdzie dołączają do Patriotów, by ratować brata. Edena. W zamian za jego odnalezienie, główni bohaterowie muszą wziąć udział w zamachu na Andena. Jak się okazuje nowy Elektor Primo nie jest taki jak jego ojciec. Ten przywódca chce dobra dla mieszkańców. Co w tej sytuacji zrobią Day oraz June? Czy mimo wszystko go zabiją? Czy zrobią to, by ratować brata Day’a?

Autorka książki Marie Lu urodziła się w 1984 roku w Pekinie, w Chinach. Studiowała na University of Southern California. Zajmował się kiedyś tworzeniem gier komputerowych. „Rebeliant” to jej debiutancka książka, którą napisała pod wpływem Wiktora Hugo. Oglądają ekranizację „Nędzników” narodziła się historia Jane i Day’a oparta na relacjach pomiędzy kryminalistą, a detektywem.
„Day, ów chłopiec z ulicy, którego całym bogactwem było brudne ubranie i szczerość w oczach, zawładnął moim sercem. Jest najpiękniejszy na świecie, zarówno ciałem jak i duszą. Jest srebrnym błyskiem w świecie ciemności. Jest moim światłem.”
Uwielbiam czytać książki, które są dynamiczne oraz przepełnione niebezpiecznymi akcjami. Zachwalałam „Rebelianta”, a „Wybraniec” jest jeszcze lepszą powieścią. Bohaterowie zmagają się z jeszcze większymi problemami. Autorka bardziej rozbudowała wątek miłosny, co nie znaczy że brakuje scen brutalnych oraz krwawych. Widać, że nastąpił postęp w twórczości Marie Lu. Od samego początku coś się dzieje. Czytelnik nie ma czasu na odpoczynek. Jest wciągnięty w wir wydarzeń, których nie można przerwać. Rzadko spotyka się serie, w których kontynuacja jest lepsza od pierwszej części. Tutaj autorka zaskakuje. Losy Day;a oraz June przykuwają uwagę. Z zapartym tchem czytałam każdy kolejny rozdział. Poznajemy także nowych bohaterów, dobrych jak i złych. Nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Niektórzy mogą więcej zaszkodzić głównym postaciom niż pomóc.

„Wybraniec” zasługuje na uwagę, ponieważ nie jest to zwykła książka. Charakteryzuje ją to, czego wymagam od dobrej powieści: wartka akcja, odpowiednio wykreowani bohaterowie oraz atmosfera pełna grozy. Ze strony na stronę napięcie rośnie coraz bardziej. Seria napisana przez autorkę zachwyca. Nie mogę się doczekać kolejnej części, która mam nadzieję, będzie na podobnym poziomie.Ocena: 5/5
 
Autor: Marie Lu
Tytuł: „Legenda. Wybraniec” 
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 368
Rok wydania: 2013

14 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się ta seria. Zarówno pierwszy jak i drugi tom. Mam nadzieję, że kolejna część będzie nawet lepsza ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii, ale zapowiada się ciekawie, więc w wolnej chwili rozejrzę się za jej pierwszym tomem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo bym chciała przeczytać tę serię. Od dawna za mną "chodzi".

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam pierwszego tomu, ale kto wie, może jeśli gdzieś się na niego natknę to przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, już od dawna mi się marzy przeczytanie tej serii, tylko jakoś nigdzie dostać nie mogę... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, ale od dawna mam tę serię na liście. Może w końcu uda mi się ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam I części i chyba na razie nie znajdę czasu, a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 8. może skuszę się na przeczytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo interesuje mnie ta książka, uwielbiam takie dystopijno-antyutopijne klimaty. Niestety nie czytałam jeszcze części pierwszej, jak na razie poszukuję jej w bibliotece. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. nie czytałam ale może się skuszę;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeszcze nic z tej serii nie miałam, ale może czas to zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo chętnie przeczytam, ale najpierw musiałabym upolować pierwszą część:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie słyszałam o tej książce :)

  OdpowiedzUsuń