czwartek, 20 czerwca 2013

Julie Cross - "Burza"

Autor: Julie Cross
Tytuł: „Burza”
Wydawnictwo: Bukowy Las
Ilość stron: 416
Rok wydania: 2012

Podróże w czasie są bardzo popularne w książkach. Czytałam niejedną powieść w której główny bohater ma nadprzyrodzone zdolności. Choć łączy je ten sam motyw to spojrzenie na podróże jest zupełnie inne.

Główny bohater „Burzy” Jackson Meyer wiedzie spokojne i dostatnie życie. Studiuje oraz spędza czas ze swoją dziewczyną Holly. Oboje są ze sobą szczęśliwi, lecz nastolatka nie wie, że chłopak ma przed nią tajemnicę. Otóż Jackson potrafi podróżować w czasie. Gdy pewnego dnia tajemniczy mężczyźni krzywdzą Holly, Meyer przenosi się o dwa lata w przeszłość. Nie jest to jednak taki sam skok jakie wykonywał wcześniej. Choć stara się wrócić do 2009 roku to nie potrafi. Nie ma pojęcia co się stało. Pragnie uratować swoją dziewczynę, ale nie może wykonać skoku w przyszłość. Może jedynie podróżować w przeszłość. Podczas nich odkrywa prawdziwą tożsamość ojca oraz tajemnice o jego rodzinie. Dowiaduje się o Wrogach Czasu, którzy postrzelili w 2009 roku Holly. Jak Jackson wróci do swojej dziewczyny? Czy zdoła ją uratować? Kim tak naprawdę jest jego ojciec?

„Wydaje się, jakbyś miał jakieś inne życie, a ja nie mogłabym być jego częścią.”

Autorką książki jest Julie Cross, która mieszka z rodziną w stanie Illinois. „Burza” to jej debiutancka powieść, która została wydana w 18 krajach. Wkrótce zostanie przeniesiona na duży ekran przez producenta takich filmów jak: „Zmierzch” i „Igrzyska śmierci”.

Książka od pierwszych stron wciąga czytelnika w wir wydarzeń. Nieznajomi strzelają do Holly, nagle już jesteśmy w 2007 roku. Bardzo podoba mi się to, że powieśc jest dynamiczna. Podczas czytania nie ma czasu na odpoczynek. Główny bohater jest w ciągłym pędzie. Cały czas coś się dzieje. W książce spotykamy się ze złem, dobrem, miłością oraz nienawiścią. Do samego końca nie wiemy komu Jackson może zaufać. Autorka trzyma nas w niewiedzy. Każda kolejna strona zaskakuje, sprawia, że nie możemy odkryć kolejnych wydarzeń. Język autorki jest bogaty. Rozgrywające się wydarzenia widzimy z punktu widzenia Jacksona. Poznajemy jego uczucia oraz emocje. Widzimy jak bardzo kocha Holly i jest gotów zrobić dla niej wszystko.

„Bo prawda jest taka, że...nawet kiedy nie mam pojęcia, co zrobić dalej...mogę przyznać jedno...Niczego nie żałuję”

„Burza” to pozycja obowiązkowa dla osób, które lubią wartką akcję oraz dobrze wykreowanych bohaterów. Ta książka zaskakuje oraz sprawia, że nie można się od niej oderwać. Jeżeli jesteście gotowi na emocjonującą przygodę, to sięgnijcie po tę powieść. Natomiast ja z niecierpliwością będę czekać na kolejną część.  

Ocena: 5/5
Książkę otrzymałam od wydawnictwa Bukowy Las, za co bardzo dziękuję.

12 komentarzy:

 1. jeszcze nie miałam przyjemności czytać tej książki

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurczę muszę się za nią rozejrzeć, zaintrygowałaś mnie nią :D

  OdpowiedzUsuń
 3. może na lato będzie w sam raz:)

  OdpowiedzUsuń
 4. O, ciekawa recenzja. Muszę poszukać tej książki

  OdpowiedzUsuń
 5. Już od dawna mam ochotę na tę książkę, a ocena tylko zachęca.

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacyjna okładka. Szalenie mi się podoba. Tematyka także wzbudziła moją ciekawość a twoja mega zachęcająca recenzja sprawiła, że muszę koniecznie przeczytać ,,Burzę''.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podobała mi się ta książka, ale zabrakło w niej tego "czegoś", żebym mogła nazwać ją swoją ulubioną :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam tej książki, ale po opisie sądzę, że mogłaby mnie zaciekawić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja bratanica na nią poluję :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się super. Z chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z chęcią sięgnę po tę książkę :) Wydaje się być warta większej uwagi.
  Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń