czwartek, 27 czerwca 2013

Hanna Łopuchow, Monika Jucewicz - "Zmysłowe ciało"„Zmysłowe ciało” to książka dla kobiet, które interesują się aromaterapię lub dopiero zaczynają swoją przygodę z olejkami eterycznymi. Publikacja ta ma na celu „pokazać naturalnie piękne ciało, funkcjonujące w harmonii z przyrodą, będące doskonałym naczyniem, zarówno dla pogodnego ducha, jak i twórczego umysłu”. Wiadomo jak ważna jest pielęgnacja całego ciała. Dzięki tej książce możemy nabyć umiejętności zaspokajania potrzeb zmysłowych.

Autorkami są Hanna Łopuchow oraz Monika Jucewicz. Pierwsza z nich jest farmaceutką z wykształcenia oraz fizjoterapeutką z upodobania. Dzieli się z kobietami swą wiedzą o pięknie natury i walorach kobiecości. Produkuje naturalne kosmetyki dla płaci pięknej. Monika jest dziennikarką i psychologiem. Zajmuje się propagowaniem naturalnej medycyny oraz zdrowego stylu życia.

Jest to książka, której nie można przeczytać w jeden dzień. Należy się nią delektować, odkrywać stopniowo kolejne walory kobiecości. Publikacja podzielona jest na pięć rozdziałów: „Zmysłowe ciało”, „Aromaterapia współcześnie”, „Zmysłowe ciało o każdej porze roku”, „Prawdziwa natura w kosmetyku”, „Ekoelegancja – pachnący dom”. Do głównych zalet książki można zaliczyć to, że autorki stopniowo wprowadzają nas do tematu aromaterapii. Zwracają szczególną uwagę na ciało, ponieważ skóra odzwierciedla aktualny stan naszego zdrowia.

Na czym polega aromaterapia? Jest to połączenie medycyny naturalnej i zielarstwa. Jej korzenie tkwią we wszystkich kulturach. Celebruje ona pielęgnację ciała olejki eteryczne, które są niezbędne wpływają na zmysły oraz zaspokajają potrzeby. W tej książce znajdziecie charakterystykę takich olejków jak: różany, imbirowy, jaśminowy, z szałwii muszkatołowej. Każdy ma inne właściwości i są używane w różnych celach. Olejki eteryczne możemy dodać do kąpieli, użyć do masażu lub kupuje się je by odświeżyć pomieszczenia.

„Zmysłowe ciało” to skarbnica przepisów, między innymi na mieszanki: przeciw stresom, do wieczornej uspokajającej kąpieli. Olejki mają bardzo bogate właściwości. Książka ta pozwala na lepsze poznanie ich aromatów. Jest to ciekawa i kolorowa publikacja. Zawiera dużo zdjęć, jest przejrzysta, a najważniejsze fakty zostały napisane pogrubioną czcionką.

Myślę, że dla osób, które interesują się olejkami eterycznymi ta książka jest lekturą obowiązkową. Oprócz wielu kompozycji znajdują się w niej także przepisy na potrawy wspomagające odchudzanie oraz poprawiające nastrój. Czego możemy chcieć więcej od tej niezwykłej skarbnicy wiedzy?

Ocena: 5/5

Autor: Hanna Łopuchow, Monika Jucewicz
Tytuł: „Zmysłowe ciało” 
Wydawnictwo: G+J
Ilość stron: 180
Rok wydania: 2011

12 komentarzy:

 1. Nie interesuje się aromaterapią, dlatego w tym przypadku podziękuje tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od dłuższego czasu ciekawi mnie ta książka

  OdpowiedzUsuń
 3. Aromatoterapia mnie nie kręci, więc podziękuję, ale dla osób zainteresowanych tematem może to być ciekawa pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aromaterapia nie interesuje mnie nawet odrobinę, więc nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. aż tak sie nie interesuję tą tematyką :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam do zabawy u mnie. Nominowałam Cię. :) http://kolorowyswiatmarzen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Kompletna nuda... na pewno nie sięgnę po tę książkę. :P

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja chętnie sięgnę po tę publikację, piękne zapachy naprawdę nie są mi obce. Swego czasu paliłem kadzidełka w domu, ale rodziców przyprawiało to o ból głowy, dosłownie i w przenośni :)
  Pozdrawiam
  www.imperiumlektur.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. mnie jakoś to nie kręci:D z olejków zapachowych znam jedynie ich pochodny wyrób czyli perfumy hahaha;p

  OdpowiedzUsuń
 10. moja aromaterapia ogranicza się do olejków zapachowych z empiku, ale trzeba im przyznać, że wybór mają świetny ;)

  OdpowiedzUsuń