sobota, 2 marca 2013

Catherine McKenzie - "Idealnie dobrani"

Autor: Catherine McKenzie

Tytuł: "Idealnie dobrani"

Wydawnictwo:Otwarte

Ilość stron:376

Rok wydania: 2013


Czy istnieją pary idealnie dobrane pod każdym względem? Każdy  jest innym człowiekiem, ale łączy nas jedno: pragniemy znaleźć tę drugą połówkę, z którą spędzimy resztę życia. Jak widać w otaczającym nas świecie jest to możliwe, choć nie takie łatwe. Bohaterka książki „Idealnie dobrani” nie potrafi sama poszukać idealnego mężczyzny dla siebie. Pomaga jej w tym firma Blythe&Company.Autorką książki jest Catherine McKenzie, która urodziła się w Montrealu, gdzie aktualnie mieszka. Jej powieści ukazały się nie tylko w Kanadzie, ale także w USA, Francji i Niemczech. Z zawodu jest prawniczką. „Idealni dobrani” to jej pierwsza książka wydana w Polsce.Główną bohaterką jest Anne Blythe, która nie ma szczęścia w związkach. Ostatni chłopak zdradzał ją przez dłuższy okres czasu. Kobieta pragnie wreszcie mężczyzny, dla którego związek to nie zabawa. Przypadkiem znajduje wizytówkę tajemniczej firmy, która zajmuje się kojarzeniem par. Wykonując telefon, nie spodziewa się, że Blythe&Copmany to firma, która nie umawia na randki, a od razu aranżuje śluby. Co zrobi Anne? Czy znajdzie idealnego kandydata na męża?„Złamał ci serce, a ty nie możesz o nim zapomnieć, chociaż bardzo się starasz. Ciągle o nim myślisz. Myślisz o przypadkowym spotkaniu z nim. O tym, jak będziesz wyglądać, kiedy to się stanie. Chcesz, żeby znów cię pragnął. Nieważne, ile szczęścia daje ci ten, z którym jesteś teraz, ciągle się zastanawiasz, co by było, gdyby wybrał cię ten, który tego nie zrobił. Co by przyniosła ta drobna zmiana?”Początkowo nie spodziewałam się rewelacji po tej książce. Jak mogłam tak myśleć?! Z każdą kolejną stroną historia bohaterki zaczęła mnie wciągać coraz bardziej. Można by pomyśleć, że jest to zwykły romans, ale tak naprawdę to lekka, zabawna i nieprzewidywalna powieść. Dzięki zaskakującym zdarzeniom, nie można przestać jej czytać.Bohaterowie są zwykłymi, szarymi ludźmi, przez co z łatwością możemy uwierzyć, iż ta historia zdarzyła się naprawdę. Anne choć jest silną i niezależną kobietą, to nie radzi sobie ze związkami. Czy poznany dzięki firmie Blythe&Company mężczyzna będzie idealny? Jest to ciekawa powieść pokazująca proces tworzenia rodziny. Bohaterka poślubiła zupełnie obcą osobę. Czy z kimś takim można żyć pod jednym dachem? Czy można go pokochać? Jack jest sympatycznym facetem, którego polubiłam od samego początku. Kibicowałam jemu i Anne od samego początku. Tylko czy to małżeństwo ma szansę przetrwać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce.

Zachęcam do przeczytania tej powieści, która łączy ze sobą ciekawą historię, wzruszające ale i śmieszne wydarzenia oraz głębsze przesłanie, którym jest znaczenie miłości w życiu. 

Ocena: 5/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Otwarte, za co bardzo dziękuję.

7 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie. Książka idealna na jeden wieczór, zwłaszcza tak wiosenny jak ostatnio ;) Zobaczę, co da się zrobić i być może przeczytam. Lubię takie powieści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam możliwość przeczytania tej książki, ale na chwilę obecną muszę sobie odpuścić. Brzmi naprawdę ciekawie i Twoja recenzja jak najbardziej zachęciła mnie do sięgnięcia po ten tytuł, jednak non stop coś przybywa na moją półkę a ja mam coraz mniej czasu na czytanie ;] "Idealnie dobranych" będę miała jednak na uwadze i jak tylko znajdę troszkę więcej czasu, na pewno po nich sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzę o tej książce. Jest taka ciepła, optymistyczna i niesie nadzieję na lepsze jutro a ja bardzo lubię takie historie.
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie. Poszukam czy jest w bibliotece

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję, że będzie okazja ją przeczytać, bo bardzo jestem jej ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna książka. Coś czuję, że niedługo ponownie ją przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń