środa, 13 marca 2013

Nowości / zapowiedzi

Oliver Lauren - "Requiem"
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 20 marca 2013 r.
Rewolucja rozlewa się na cały kraj, oddziały rządowe śledzą i brutalnie tępią grupy Odmieńców. Jako członkini ruchu oporu Lena znajduje się w samym centrum konfliktu. Rozdarta między Aleksem i Julianem walczy o swoje życie i prawo do miłości.
W tym samym czasie Hana prowadzi bezpieczne, pozbawione miłości życie u boku narzeczonego – nowego burmistrza Portland. Wkrótce drogi dziewczyn znów się zejdą, a ich spotkanie doprowadzi do bolesnej konfrontacji.
Czy można wybaczyć zdradę? Czy mury wreszcie runą?


Eben Alexander - "Dowód"
Wydawnictwo: Znak

Data premiery: 20 marca 2013 r.
Przez tydzień pozostawał w głębokiej śpiączce z minimalnymi szansami na wyleczenie. Jego mózg praktycznie przestał funkcjonować, a ciało nie reagowało na żadne bodźce. Kiedy jego świadomość utonęła w mroku, stało się coś, czego jako naukowiec nigdy nie mógł się spodziewać.
Odkrył Niebo.
Eben Alexander, znakomity neurochirurg, szanowany wykładowca Harvardu, przez lata pozostawał sceptyczny wobec zagadnień wiary. Życie poświęcił nauce i ufał jedynie faktom. Pod wpływem dramatycznego zdarzenia musiał jednak przewartościować swoją racjonalną wizję świata. Dotknął najważniejszej tajemnicy.


Daniel Polansky - "Strażnik podłego miasta"
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data premiery: 6 marca 2013 r.
Podłe Miasto to nieprzyjemne miejsce ukryte w cieniu miasta Rigus, najwspanialszej metropolii Trzynastu Ziem, a jego obrońcą jest nieprzyjemny człowiek, znany na ulicy jako Opiekun. Skompromitowany agent wywiadu. Zapomniany bohater wojenny. Niezależny handlarz narkotyków. Po popadnięciu w niełaskę wszedł na drogę przestępstwa, uzależniając się od prymitywnej przemocy i wyrafinowanych narkotyków. Każdy jego dzień wypełniony jest poszukiwaniem nowych źródeł zysków i walką w obronie terytorium przed konkurencją ze strony drobnych szumowin, zorganizowanej przestępczości i stróżów prawa. Znalezienie zwłok zamordowanej dziewczynki sprawia, że Opiekun ponownie musi stawić czoło życiu, które pozostawił za sobą. By chronić swój dom, Opiekun wyruszy śladem przemocy i plotek prowadzących go z obskurnych zaułków ku pilnie strzeżonym siedzibom możnych i potężnych osób. 

Harriet Lerner - "100 zasad udanego związku"
Wydawnictwo: G+J
Data premiery: 20 marca 2013 r.
Sto zasad udanego związku to prawdziwa skarbnica życiowych, praktycznych porad, dzięki którym będziesz dobrze funkcjonować w swoim związku, zachowując zdrowy rozsądek, odwagę i radość. Znana terapeutka Harriet Lerner pomoże ci poradzić sobie ze wszystkimi problemami w stałym związku.

Megan Hart - "Barwy pożądania"
Wydawnictwo: Mira
Data premiery: 20 marca 2013 r.
"Weźmiesz najpiękniejszy papier i najlepszy atrament.
Opiszesz ze szczegółami swoje najbardziej erotyczne doświadczenie. Może być prawdziwe, może być wymyślone, ale masz je napisać bez błędów, najstaranniejszym charakterem pisma, bez żadnych kleksów ani literówek. Opis dostarczysz do czwartku. Starannie złożyłam list, tak delikatnie, jakbym poprawiała kołdrę na kochanku. Pytanie, kto wysyła te listy, przyćmiła bardziej intrygująca zagadka - dlaczego to robi.
Wstałam od stołu, żeby nalać sobie wody z kranu. Choć przełknęłam ją w kilku szybkich łykach, tak jak wytrawni pijacy whisky, nic nie pomogła na gorący rumieniec, który pokrył szyję i policzki. Odwróciłam się tyłem do lady i oparłam się o nią. List wciąż leżał na moim stole.
Nie oskarżał, zapraszał.
Zaczęłam się zastanawiać, które ze swoich licznych doznań seksualnych uważam za najbardziej erotyczne. Na pewno nie pierwszy raz, kiedy…" Czekacie na którąś z tych powieści? 

 Przypominam o konkursie, w którym do wygrania jest książka z autografem :)

8 komentarzy:

 1. Mój typ to Strażnik Podłego Miasta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się całkowicie! ja również uważam, że ta książka kusi najbardziej :)

   Usuń
 2. Osobiście czekam na ,,Barwy pożądania''.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Requiem"! Czekam z niecierpliwością! :)) Pozostałe też ciekawe- na "Strażnika..." i "Barwy pożądania" zapewne się skuszę, aczkolwiek nieprędko ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko "Requiem" z tego zestawienia mnie interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja czekam na Barwy pożądania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. dowód zapowiada się zachęcająco. a skojarzenia z Motylem Genovy są jego dodatkowym atutem.

  OdpowiedzUsuń