wtorek, 19 marca 2013

Ian K. Smith - „Cała prawda o mężczyznach”

Autor: Ian K. Smith

Tytuł: „Cała prawda o mężczyznach” 
Wydawnictwo: G+J
Ilość stron: 240
Rok wydania: 2013 


Każda z nas wie jak trudno jest zrozumieć mężczyzn. Oni uważają, że to my mamy błędne wyobrażenia na ich temat „Cała prawda o mężczyznach” to poradnik, w której autor wyjawia prawdę o płci męskiej. Pokazuje jak działa ich psychika, w jaki sposób myślą. Zdradza kobietom wiele rzeczy, których żaden facet nie powie na głos.


Autorem Ian K. Smith jest autorem bestsellerowych poradników, lekarzem, specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie żywienia człowieka i dietetyki oraz treningów. Stworzył wiele popularnych inicjatyw zdrowotnych i programów telewizyjnych.

 

W poradniku znajduje się 10 zasad:
- misterna sztuka łapania nas na haczyk,
- bądź szalona, ale nie całkiem stuknięta,
- mów to, co myślisz, albo nie mów nic,
- zapłać czasem za coś,
- seks o poranku,
- twoje ciało jest naszą świątynią,
- nie prowokuj nas,
- unikaj dramatyzowania,
- nie wierz w stereotypy,
- pozwól mężczyźnie być mężczyzną.

 

Każda zasada została dokładnie opisana, z przykładową sytuacją oraz rozwiązaniem. Autor wprost mówi o tym, co się nie podoba mężczyznom w kobietach. Choć szczerze wyraża swoje myśli, to są one tak sformułowane, że poradnik jest też zabawny. Szybko się go czyta dzięki dużej czcionce oraz przejrzystym rozdziałom. Dodatkowo znajdują się też różne ankiety, typu „Jaka cecha osobowości, decyduje o tym czy warto się związać z kobietą”.
 

Na okładce widnieje tekst: „Poznaj sekrety męskiej osobowości”. Niestety się z tym zupełnie nie zgadzam. Książka ta nie zawiera żadnej rzeczy o której bym nie wiedziała. W żaden sposób autor nie zaskakuje. Głównie poświęca swój poradnik aspektowi seksualnemu. Która z nas nie wie, że mężczyzna lubi seks o poranku czy to, że faceci często mają ochotę na seks? Niektóre zasady są tak znane kobietom, że autor zawarł je niepotrzebnie.
 

Choć książka ta jest ciekawa, czyta się ją szybko to nic mnie w niej nie zaskoczyło. Liczyłam na poradnik w którym znajdują się sekrety mężczyzn. Niestety ich nie znalazłam, ale książka sama w sobie jest dobra. Zajmuje jeden wieczór, a można poczytać trochę o płci męskiej w zabawnym ujęciu.

Ocena: 3/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa G+J, za co bardzo dziękuję. Przypominam o konkursie, w którym do wygrania jest książka z autografem :)

4 komentarze:

 1. Nie lubię czytać poradników i na dodatek widzę, że powyższa publikacja nie wyróżnia się niczym szczególnym, dlatego tym bardziej spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja lubię poradniki i chętnie bym go przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za poradnikami. Ten mnie nie zaciekawił, nie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. zdarzy mi się czasem przejrzeć jakiś poradnik na zasadzie ciekawostki, ale te dotyczące mężczyzn, kobiet i różnic między nimi zawsze wydaja mi się podwójnie naciągane.

  OdpowiedzUsuń