sobota, 30 marca 2013

Sophie Jordan - "Niewidzialna"

Autor: Sophie Jordan
Tytuł: „Niewidzialna”
Wydawnictwo: Bukowy Las
Ilość stron: 272
Rok wydania: 2012„Niewidzialna” to druga część przygód Jacindy - drogonki, potomkini smoków, która przybiera ludzką postać. Dziewczyna jest w stadzie wyjątkowa. Potrafi ziać ogniem, co zdarza się bardzo rzadko u dragonów. Ognioziejka ma być wykorzystana do zrodzenia potomków takich jak ona. W poprzedniej części bohaterka uciekła wraz z mamą i siostrą do świata ludzi, gdzie zaczęły wieść inne życie. Tam Jacinda poznała chłopaka, w którym się zakochała. Ratując mu życie złamała najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego gatunku. Teraz musi wrócić do stada, ze świadomością że już nigdy nie zobaczy swojego ukochanego. W domu każdy widzi w niej wroga, jest obserwowana i pilnowana. Rozmawiają z nią jedynie następca alfy – Cassian oraz siostra Tamra, która także stała się dragonką. Jacinda musi ułożyć sobie życie na nowo, jednak nie radzi sobie ponieważ tęskni za Willem. Ma nadzieję, że w końcu chłopak ją odnajdzie i znowu będą razem. Czy bohaterka zaryzykuje i poświęci Zycie stada dla miłości? 

Sophie Jordan publikuje romanse zawierające wątki paranormalne. "Ognista" to jej pierwsza książka dla młodzieży. Autorka dorastała wśród wzgórz Teksasu, gdzie snuła fantazje o księżniczkach, smokach i wojownikach.
„-Dla ciebie zrobiłbym wszystko. Zwłaszcza jeśli oznacza to, że znowu cię zobaczę.”
Pierwszą część czytałam dosyć dawno, bo dwa lata temu. Początkowo nie mogłam sobie przypomnieć co się działo w „Ognistej”, przez co trudno było mi się odnaleźć w sytuacji bohaterki. Szkoda, że autorka nie powtórzyła w skrócie najważniejszych wydarzeń z poprzedniej części. Choć początkowo mi to przeszkadzało, to z czasem historia mnie tak wciągnęła, że przestałam się zastanawiać co dokładnie działo się w „Ognistej”. 

„Niewidzialna” pomimo tego, iż kontynuacja to utrzymuje poziom pierwszej części. Zanim zaczęłam czytać, obawiałam się że autorka nie napisze już takiej dobrej książki. Niepotrzebnie, ponieważ powieść ta jest równie ekscytująca i trzymająca w napięciu. Już od pierwszym stron coś się dzieje. Fabuła dotyczy głównie samej Jacindy i jej uczucia do Willa. Każda jej myśl dotyczyła tego chłopaka. Czasami bohaterka mnie irytowała swoimi czynami, ponieważ nie wiedziała czego tak naprawdę chce. Ryzykowała życiem stada dla miłości, nie była wdzięczna osobom, które jej pomagały. Choć to mi się nie podobało to autorka nadrobiła to akcją. W tej książce nie ma miejsca dla spokoju, musi się dziać coś emocjonującego. Mimo tego, iż powieść ta ma parę niedociągnięć to czyta się ją bardzo szybko i z przyjemnością. 

Nie mogę się doczekać, aż przeczytam kolejną część. Mam nadzieję, że autorka mnie nie zawiedzie i stworzy bardzo dobrą książkę. 

Ocena: 4/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Bukowy Las, za co bardzo dziękuję.

11 komentarzy:

 1. Muszę w końcu zabrać się za "Niewidzialną", "Ognistą" czytałam w wakacje i bardzo mi się spodobała. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam pierwszej części i raczej mnie do tego nie ciągnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo bym chciała poznać tę serię. Twoja pochlebna recenzja tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszą częścią byłam zachwycona, zamierzam przeczytać i tą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Romans...paranormalny...nie, za dużo jak dla mnie :-D Ale recenzje przeczytałem, trzeba się orientować co jest grane na rynku wydawniczym :-D

  OdpowiedzUsuń
 6. recenzja dobra, ale książka zdecydowanie gorsza :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem jest trochę słabsza od jedynki. Postaci mnie lekko irytowały, a fabuła była do przewidzenia. Niemniej, po III z pewnością sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie przepadam za paranormal romance i chyba po nią nie sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak dawno nie czytałam książki :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam w planach obie części, ale jakoś się nie mogę do nich przekonać...

  OdpowiedzUsuń