poniedziałek, 2 września 2013

Veronica Rossi - "Przez burze ognia"


Bardzo lubię książki wydane przez wydawnictwo Otwarte. Są pełne emocji, niebezpieczeństw oraz emocjonujących wydarzeń. Dodatkowym atutem jest szata graficzna, która przykuwa uwagę niejednej osoby w księgarniach. „Przez burze ognia” to powieść, która mnie porwała na kilka godzin w zupełnie odmiennym świecie. Głównymi bohaterami są Aria oraz Perry. Mieszkają w innych środowiskach, ale ich drogi się krzyżują…
„Dla tych, których kochamy, potrafimy być najokrutniejsi.”
Aria mieszka w Reverie. Jest to miejsce odcięte od dzikiej natury. Mieszkańcy znajdują się w kopule, którą rozbudowano technologicznie. Osadnicy postrzegają świat przez specjalny Wizjer, czy urządzenie które tworzy wirtualną przestrzeń, miejsce w którym wszystko jest idealne. Nie czują bólu, smutku… Matka nastolatki zajmuje się badaniami genetycznymi, gdy kontakt się z nią urywa. Aria postanawia dowiedzieć się, co się stało. Pragnie „wyciągnąć” informacje od Sorena, którego ojciec odpowiada za bezpieczeństwo w kopule. Udaje się wraz z nim i innymi osobami do sektora rolniczego, gdzie nikt nie powinien wchodzić. Tam wydarzenia działy się bardzo szybko, a efektem była śmierć kilku osób. Aria została wygnana z Reverie za przestępstwo, którego nie popełniła. Jak poradzi sobie w świecie pełnym Dzikusów?

Perry mieszka poza kopułą, jest Wykluczonym. Mieszkają tam również kanibale, natomiast ludzie muszą zmagać się z wojnami plemiennymi, jak i z burzami eterowymi. Choć chłopak żyje w innym miejscu niż Aria, to spotykają się a wtedy ich życie zmienia się diametralnie.
„Życie polega na poszukiwaniu i tęsknocie”
Książka jest napisana w punktu widzenia głównych bohaterów. Autorka wykreowała postacie na osoby nieidealne. Mają swoje wady jak i zalety, co czyni powieść bardziej wiarygodną. Choć „Przez burze ognia” jest momentami przewidywalna, to miło spędziłam czas z bohaterami. Relacje między nimi nie są przesłodzone i za to największy plus dla autorki książki.

Świat, który stworzyła Veronica Rossi jest pełen niebezpieczeństw. Mieszkańcy Reverie żyją w wyimaginowanej rzeczywistości. Wizjery sprawiają, że nie mogą doświadczyć tego co to ból, nie wiedzą co to prawdziwe życie. Nie zdają sobie sprawy w jak trudnych warunkach żyją Wykluczeni. Perry musi walczyć o przetrwanie, pokarm jak i miejsce w plemieniu. Ludzie umierają przez choroby, burze eterowe czy ataki kanibali.

„Przez burze ognia” to hipnotyzująca i oryginalna historia. Czytałam ją z zapartym tchem i nie mogę się doczekać, aż poznam dalsze losy bohaterów.

Ocena: 5/5

Autor: Veronica Rossi
Tytuł: „Przez burze ognia
 
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 368
Rok wydania: 2013

14 komentarzy:

 1. Zaciekawiła mnie ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie także:) może kiedyś będę miała okazję ją przeczytać:)

   Usuń
 2. Czytałam "Przez burze ognia" - bardzo ciepło ją wspominam. To niezwykle ciekawa i oryginalna książka.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka wydaje się bardzo ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogromnie jestem ciekawa tej książki szczególnie po tym, jak zobaczyłam jej fantastyczny zwiastun i mam nadzieję, że niebawem sama poznam bliżej jej historię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie miałam przyjemności czytać tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. w pierwszym odruchu taką książkę bym zignorowała, ale po Twojej recenzji chętnie poświęcę jej czas.

  OdpowiedzUsuń
 7. Recenzji tej książki już czytałam wiele i nie wiem, kto ma rację :D Muszę sama spróbować :D

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie też niedługo recenzja, ale mi nie przypadła do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Choć nie do końca w moim guście, jest szansa, że się skuszę :)

  Zapraszam do mnie :)
  http://kulturka-maialis.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. To książka nie w moim guście więc sobie odpuszczę. :)

  OdpowiedzUsuń