piątek, 14 grudnia 2012

Megan Hart - "Trzy oblicza pożądania"

Autor: Megan Hart
Tytuł: "Trzy oblicza pożądania"
Wydawnictwo: Mira
Ilość stron: 416
Rok wydania: 2012


Do przeczytania tej powieści zachęcił mnie tekst na okładce „Najgorętsza książka roku”. Czy właśnie taka była? Ostatnio na rynku pojawia się wiele erotyków. „Trzy oblicza pożądania” też do nich należy, jednak nie myślcie, iż znajdują się w niej same sceny erotyczne. 


Główną bohaterką jest Anne Kinney, która wiedzie normalne życie. Ma kochającego męża, z którym mieszka w pięknym domu nad jeziorem. Jak każde małżeństwo, muszą zmagać się z różnymi problemami. Jednak największe zamieszanie wprowadza teściowa. Kobieta męczy Anne przez ciągłe pytania o dziecko. Lubi też narzucać swoje zdanie. Wkrótce rodzice Kinney będą obchodzić trzydziestolecie małżeństwa. Anne, jako iż jest najstarszą córką zajmie się przygotowaniem uroczystości. Dodatkowo życie kobiety urozmaici przyjaciel męża – Alex, który wprowadzi się do ich domu na jakichś czas. Mężczyzna szybko zaaklimatyzuje się w nowym środowisku i nawet dołączy do życia intymnego bohaterów. Jak potoczą się losy Anne? 

 „Nie przestaje się kochać człowieka tylko dlatego, że coś w życiu spieprzył.”


Autorka książki Megan Hart jest amerykańską pisarką romantycznych jak i erotycznych powieści. Zadebiutowała w 2002 roku. Aktualnie mieszka wraz z mężem i dziećmi w Pensylwanii.

Czytając, bałam się, iż w tej książce będzie tylko seks, seks, seks… Takie powieści są męczące, bo ile można. Na szczęście „Trzy oblicza pożądania” to obyczajówka, w której znajdziemy bardziej szczegółowe sceny erotyczne. Nie jest ich też tak dużo. Autorka główną uwagę zwraca na życie codzienne bohaterów. Razem z nimi zmagamy się z różnymi problemami. 


Styl pisania Hart przypadł mi do gustu. Widać, że pisanie przychodzi jej z łatwością. Język jest prosty i lekki. Z przyjemnością zagłębiałam się w losy bohaterów. Podczas czytania zauważamy zmiany jakie zachodzą w postaciach, między innymi w Anne. Najbardziej mnie zastanawia Alex, którego do tej pory nie rozgryzłam. Jest on tajemniczym mężczyzną, nie wiadomo czym się tak naprawdę kieruje w życiu.

Zachęcam do zapoznania się z książką „Trzy oblicza pożądania”, która nie należy do wyzywających powieści z niesmacznym obrazem trójki osób w łóżku, ale specyficznym ujęciem pożądania. 

Ocena: 4/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Harlequin Mira, za co bardzo dziękuję.


1 komentarz:

  1. Nigdy nie interesowałam się zdjęciami, więc moja opinia nie będzie obiektywna :)

    Samą książkę już czytałam i była w miarę, ale nie tak dobra jak inne. Ogólnie nie skupiała się jedynie na scenach erotycznych, których nie brak w "50 twarzach Greya" (chyba już zawsze będę używała tej powieści do porównań), ale na historii miłosnej, co bardzo mi odpowiada.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń