niedziela, 18 listopada 2012

Treecards - World and Travel


W ostatnim czasie miałam możliwość testowania kolejnych fiszek, tym razem z wydawnictwa Cztery Głowy. TreeCards to fiszki obrazkowe do nauki języka. Obecnie w sprzedaży znajdziemy takie tytuły jak:  Everyday Life, World and Travel, Human Being, Work and Education. Każdy zestaw jest na poziomie A1, więc zadedykowany dla osób które rozpoczynają swoją przygodę z nauką języka angielskiego.
Do fiszek otrzymałam specjalne pudełko – TreeBox. Jest to niezawodna maszyna do nauki w systemie quizu. Znajdowały się w nim: poradnik skutecznej nauki, plastikowe pudełko do nauki poza domem oraz 40 kart in blanco do zapisywania własnych słówek.

Na czym polega nowa seria tree? Tworząc ją, inspirowano się naturą, a dokładniej drzewami. Motywacją jest ziemia potrzebna do zasadzenia drzewa. Jeżeli gleb będzie słaba, to nasza roślina nie urośnie. Korzeń to metoda, dzięki której nie zwątpimy i nie rzucimy nauki. Rolę jej pełni teoria Sebastiana Leitnera, która opisuje jak skutecznie zapamiętywać i wykorzystywać zdobytą wiedzę. Pomaga nam w tym treebox, który ma cztery przegródki. Zaczynamy od 1 a kończymy na 4, gdzie pamiętamy doskonale poznane wcześniej słówka. Pień symbolizuję gramatykę, natomiast koronę – słownictwo. Ważne jest także podlewanie drzewka, czyli codziennie używanie języka. Dzięki tym etapom bez problemu i z przyjemnością poznamy podstawy angielskiego.

W każdym komplecie znajdziemy 250 kolorowych kart z zabawnymi rysunkami oraz 5 kart z ćwiczeniami utrwalającymi materiał. Można także pobrać z Internetu 50 minut nagrań, dzięki którym opanujemy bez problemu wymowę.

Gorąco polecam serię tree. Zdecydowanie są jedne z najlepszych na rynku. Po co kuć słówka, skoro można się przy tym świetnie bawić z fiszkami? 

Ocena: 5/5

Zestaw Treecards - World and Travel otrzymałam od wydawnictwa Cztery Głowy, za co bardzo dziękuję.

„Fiszki TreeCards - Wydawnictwo Cztery Głowy” 


7 komentarzy:

 1. A ja właśnie skończyłam pisać recenzję do zestawu Everyday Life, która ukarze się na dniach :D Jestem naprawdę zadowolona z tych fiszek i chyba zacznę ich używać do pomocy innym, szkoda, żeby się marnowały, bo ja już mam dawno za sobą poziom A1 ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie przydałyby mi się, gdyż z moim angielskim jest bardzo cienko, a kucie słówek jest kompletnie nie dla mnie. Tylko jedyny problem to brak czasu na naukę czegoś poza szkolnymi przedmiotami. ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam dokładnie ten sam zestaw i mi również bardzo się podoba, już się za niego zabrałam. Wiele słówek znam, więc ten zestaw to raczej powtórka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawy pomysł z tym drzewem, może wypróbuję

  OdpowiedzUsuń
 5. O cos dla mnie mam ogromne problemy z zapamiętywaniem materiału zwłaszcza na egzamin

  OdpowiedzUsuń