niedziela, 16 grudnia 2012

Angielski Fiszki "Kierunek matura"Jak zauważyliście ostatnio często pojawiają się recenzje fiszek. Każde wydawnictwo językowe poleca tę formę nauki. Nie bez powodu! W ten sposób można szybko i z przyjemnością nauczyć się słówek. To już nie jest kucie na siłę, a zabawa! Jako, iż jestem w klasie maturalnej zainteresowały mnie fiszki „Kierunek matura”. Ta pozycja różni się od innych. W tradycyjnych fiszkach na jednej stronie mamy polskie słowo, na drugiej tłumaczenie oraz przykładowe zdanie. Jak to wygląda w tym produkcie? Możecie zobaczyć na poniższym obrazku. 

Początkowo nie byłam do nich przekonana. Z czasem zaczęłam je lubić, ponieważ nauczyłam się nowych słówek, ale także poćwiczyłam gramatykę. Słownictwo podzielone jest na grupy tematyczne:

 - Człowiek

 - Dom

 - Kultura

 - Żywienie

 - Szkoła

 - Sport

 - Praca

 - Zdrowie

 - Świat przyrody

 - Nauka i technika

 - Życie rodzinne i towarzyskie

 - Podróżowanie i turystyka

 - Zakupy i usługi

 - Państwo i społeczeństwo

 - Elementy wiedzy o świecie


W fiszkach zostały także umieszczone wszystkie zagadnienia gramatyczne. Produkt zawiera 1000 kartoników, dzięki którym powtórzysz materiał do matury podstawowej. Teraz bez obaw mogę w maju zdawać egzamin dojrzałości.

Nawet jeżeli ktoś nie jest w klasie maturalnej, a uczy się angielskiego i chce rozwijać poziom znajomości tego języka, to te fiszki będą idealne. Można w krótkim czasie powtórzyć najważniejsze słowa oraz gramatykę. Zachęcam do zapoznania się z tym produktem. Ocena: 5/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Edgard, za co bardzo dziękuję. 

11 komentarzy:

 1. Jestem za, bo nie jestem dobra z języków :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja do matury mam jeszcze rok, ale fiszki nie będą mi potrzebne, ponieważ zdaję ją za granicą :)
  Jednak jest to całkiem przydatna rzecz, którą wypróbowałam do egzaminu gimnazjalnego i zaliczyłam język obcy na wysokim poziomie.
  Dlatego również polecam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja dostałam fiszki od wydawnictwa Cztery głowy (wczoraj wrzuciłam recenzję). Super rzecz! Nie cierpię angielskiego, więc byłam zdziwiona że słówka tak szybko lądują w mojej głowie ;) Planuję zakup fiszek do niemieckiego i włoskiego. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiałam się nad nimi, kiedy były wyprzedaże w empiku, mam podręczniki tej firmy, czytam wiele pozytywnych recenzji więc może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zanim sama zakupiłam sobie fiszki robiłam je ręcznie, jakieś 10 lat temu :) Kiedy to moja wspaniała nauczycielka angielskiego z gimnazjum powiedziała, że za granicą fiszki robią furorę i każdy nastolatek się z nich uczy:) i zrobiłam to samo!! Genialny pomysł! Świetna rzecz!

  OdpowiedzUsuń
 6. ja od jakiegoś czasu przemierzam się do tego typu nauki języków. Mam nadzieję, że też polubię fiszki:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę wypróbować jakieś fiszki

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio czytam pozytywne recenzje fiszek, a to skłania mnie do wypróbowania tej metody nauki słówek, zwłaszcza z j. angielskiego, z którymi niestety mam problemy.
  Pozdrawiam

  www.czytamwiecpisze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne! Zdobędę dla mojej siostry, też jest w klasie maturalnej :)

  OdpowiedzUsuń