sobota, 29 września 2012

Joanna Góźdź - "Dekorowanie potraw"

Autor: Joanna Góźdź
Tytuł: "Dekorowanie potraw"
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 108
Rok wydania: 2012
 


Osoby, które wykonują potrawy wiedzą, że nie ważny jest tylko smak, ale także wygląd. Co bardziej zachęci smakosza od pięknie przystrojonych dań? Książka „Dekorowanie potraw” to gratka, dla tych którzy chcą zrobić coś nowego. Przy użyciu dostępnych akcesoriów kuchennych można stworzyć z owoców i warzyw ciekawe dekoracje. Oprócz sposobów dekorowania, znajdują się też przepisy na lukry i masy cukiernicze do ozdabianie ciast.

Dekoracje, które swoją prostotą i łatwością wykonania zachwycają, ale także dodają potrawie świetny wygląd i smak nie są trudne do stworzenia. Piękne lilie wodne czy bukiet krokusów z cebuli – autorka książki pokazuje krok po kroku wykonanie tych małych ozdób. Podane instrukcje mogą być inspiracją dla doświadczonych w tej dziedzinie, ale także pomocną dla początkujących.  

”Dekorowanie potraw” to ciekawie wydana książka, pełna ilustracji, porad i przykładów wykorzystywania warzyw, owoców i lukierów do wykończenia potraw.
Gorąco polecam tę publikację wszystkim smakoszom i osobom, które chcą zachwycić swoich bliskich ozdobionymi potrawami. Ocena: 5/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Świat Książki, za co bardzo dziękuję. 

7 komentarzy:

 1. Już świetne zdjęcia z okładki i z wnętrza zachęciłyby mnie do kupna tej książki. Fajnie jest czasem podać dania w taki niestandardowy sposób. Trochę więcej z tym zabawy, ale za to jaki efekt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aż chce się jeść! Lecę do kuchni! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooo...taka książka by mi się przydała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gotować nie potrafię, a co dopiero mieć cierpliwość do dekorowania potraw ;)
  Ale może kiedyś jak przekonam się do garnka i patelni będę mogła użyć tej książki.

  Pozdrawiam, Donna

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie byłoby się nauczyć tak ładnie ozdabiać różnego rodzaju dania.. Dużo zależy od tego w jaki sposób jest ono podane :) Im ładniej wygląda... tym bardziej zachęca do zjedzenia! :D

  OdpowiedzUsuń