wtorek, 4 września 2012

"Angielski dla średnio zaawansowanych"

Tytuł: "Angielski dla średnio zaawansowanych"
Wydawnictwo:
Edgard
Ilość stron:
200
Rok wydania:
2012
 
Żyjemy w czasach, których znajomość języków jest bardzo ważna.  Wyjeżdżamy za granicę na wakacje, do pracy, znajomych. Jadąc do innego kraju, posiadanie dużego zasobu słów przydaje się w restauracji, na ulicy, w sklepie. Wydawnictwo Egdard oferuje kursy najbardziej popularnych języków. Miałam możliwość zapoznania się z książką „Angielski dla średnio zaawansowanych”.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które poznały podstawy i chcą kontynuować naukę na poziomie B1-B2. Zawarte w nim są takie rozdziały jak:
- człowiek;
- życie rodzinne i towarzyskie,
- życie codziennie i dom,
- kariera i praca,
- edukacja,
- jedzenie i kuchnia,
- podróże i transport,
- zdrowie i medycyna,
- sport i zainteresowania,
- kultura i media,
- usługi i biznes,
- przyroda,
- nauka i technika,
- państwo i społeczeństwo
- sprawdź się – słuchanie i czytanie.

Działy te umożliwiają rozwinięcie naszego słownictwa, ale także poprawy znajomości gramatyki. W książce znajdują się ciekawe zadania, teksty, dialogi oraz ciekawostki. Ćwiczenia są przejrzyste, a słowniczek pozwala utrwalić poznane wcześniej słówka.  
Z kursem pracuje się bardzo przyjemnie. Do książki dołączona jest także płyta CD, na której znajdują się nagrania. Ułatwiają one płynne komunikowanie się w języku angielskim. Dzięki kluczowi odpowiedzi, po ukończeniu kursu możemy sprawdzić, jak wykonaliśmy dane zadania.

Po ukończeniu książki widzę znaczną różnicę. Poszerzyłam swój zasób słownictwa, płynniej się komunikuję, udoskonaliłam rozumienie ze słuchu. „Angielski dla średnio zaawansowanych” to kurs, z którym warto się zapoznać. Polecam osobom, które chcą w krótkim czasie opanować kolejne słownictwo oraz zasady gramatyczne. 

Ocena: 5/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Edgard, za co bardzo dziękuję. 6 komentarzy:

 1. Koniecznie muszę zaopatrzyć się w ten zestaw. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak, z pewnością warto by było się tej książce przyjrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie czegoś takiego szukałam. Akurat mam wolny miesiąc i chętnie poćwiczę swój angielski.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno uczyłam się z innego wydania tej książki samouczka , ale szło mi to dość opornie, więc zakupiłam inny zestaw. Akurat wydawnictwo edgar nie przypadło mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń