piątek, 14 września 2012

"Francuski Pas de probleme!"

Tytuł: "Francuski Pas de probleme!"
Wydawnictwo: SuperMemo „Francuski Pas de probleme!” to kurs dla tych, którzy rozpoczynają dopiero przygodę z francuskim. Seria „Bez problemu” jest dostępna także w innych językach, m.in. angielskim, hiszpańskim i niemieckim. Znajduje się w nim podręcznik do samodzielnej nauki, kurs komputerowy oraz nagrania MP3. Dzięki temu rozwijasz rozumienie ze słuchu oraz poprawiasz wymowę.

Kurs zawiera 16 lekcji, które obejmują podstawowe zagadnienia. W każdym temacie znajdują się dialogi, zdania wzorcowe, przydatne zwroty, gramatyka, ćwiczenia i słownictwo. Program SuperMemo dostosowuje plan nauki do naszej predyspozycji. Sami możemy narzucić sobie tempo nauczania. Dzięki powtórkom, skutecznie zapamiętujemy dane wyrażenia. Bardzo mi się podoba trener wymowy, który pozwala nagrać własną wypowiedź. Możemy porównać akcent, intonację oraz sprawdzić poprawność naszego mówienia.

Program komputerowy ma przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs. Widzimy postęp w nauce, plan powtórek. Z kursu może korzystać więcej osób, gdyż jest możliwość utworzenia wielu kont dla innych użytkowników. Możecie do nauki zachęcić całą rodzinę.

„Francuski Pas de probleme!” z którym pracowałam, sprawił, że mogę swobodnie posługiwać się podstawowym zasobem słownictwa. Dany kurs był na poziomie A1-A2. Nauka z nim nie jest nudna. Dzięki regularnej pracy, można skutecznie i szybko nauczyć się języka. Poznajemy między innymi takie zagadnienia leksykalne jak:
- zwierzęta domowe,
- wakacje,
- spotkania ze znajomymi
Warto zwrócić uwagę na rozbudowaną gramatykę. Po przerobieniu całego kursu, możemy bez problemu rozmawiać o podstawowych sytuacjach życiowych.

Zachęcam do zapoznania się z tym programem. Po co wydawać dużo pieniędzy na tradycyjny kurs, jeżeli można nabyć „Francuski Pas de probleme!” i skrócić czas nauki. 

Ocena: 5/5

Kurs otrzymałam od wydawnictwa SuperMemo, za co bardzo dziękuję.
10 komentarzy:

 1. Ja uczę się z tej serii z niemieckim i hiszpańskim i bardzo sobie chwalę. Bardzo fajnie przygotowane kursy! Warto w nie zainwestować ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł. Nigdy nie byłam przekonana do takiej formy nauczania, ale może warto spróbować. Wiesz może, czy są też inne poziomy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałam akurat kurs na poziomie podstawowym, ale jest także średni i zaawansowany.

   Usuń
 3. Nie jestem fanką języka francuskiego. Wiesz może, czy jest kurs do nauki rosyjskiego z tej serii? Po twojej opinii wydaje się, że warto zainwestować.

  Zapraszam do siebie my-soul-breathing.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurs do nauki języka rosyjskiego też jest :)
   http://www.supermemo.pl/rosyjski_no_problem

   Usuń
 4. Dużo bym dała, żeby się z tobą zamienić. Dlaczego ? Bo właśnie szukam dobrej książki do nauki j. francuskiego.. przeszłam już przez jedną z wydawnictwa PONs i jestem średnio zadowolona xD
  A chciałabym już szybko się czegoś nauczyć.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Francuski akurat nie bardzo mi wchodzi, ale z angielskim bym zaszalała - mam od lat problem z nauczeniem się tego języka o.O Już nawet rosyjski jest łatwiejszy! :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś tak bardzo chciałam mówić po francusku - ten akcent, słownictwo. Ale kiedy skończyła się moda na Paryż - odpuściłam sobie.
  Nie bardzo ciekawią mnie już pojedyncze słówka, straciłam zainteresowanie. Tak więc i ten samouczek odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na francuski dla początkujących już dla mnie za późno, ale jeszcze nie potrafię słowa po niemiecku, więc sięgnęłabym po coś takiego właśnie w wersji po niemiecku:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pouczyłabym się francuskiego :D

  OdpowiedzUsuń