sobota, 7 lipca 2012

Nancy Holder i Debbie Viguié - "Wiedźma"


Autor: Nancy Holder, Debbie Viguié
Tytuł: "Wiedźma"
Wydawnictwo: Bukowy Las
Ilość stron: 296
Rok wydania: 2012


Najpierw zwróciłam uwagę na okładkę, która jest magiczna. Następnie moje zainteresowanie spotęgował ciekawy opis. Nie mogłam obojętnie przejść obok tej książki. Cieszę się, że miałam możliwość przeczytania „Wiedźmy”, gdyż jest to interesująca powieść.

Autorami książki są Nancy Holder i Debbie Viguié.
 
Nancy jest amerykańską pisarką wielu powieści. Jest laureatką za osiągnięcia w pisaniu horrorów. Dorastała w Kalifornii i Japonii. Ostatecznie wróciła do USA, by kontynuować studia. Ma jedną córkę. 
Debbie mieszka wraz z mężem i kotem na Florydzie. Jest współautorką licznych powieści z gatunku dark fantasy i thrillerów.

„Już spiskowania nadszedł czas,
Wrogom nie ufa żaden z nas.
Zawładniemy ich duszami,
Sercem, myślą będą z nami”

Kiedy rodzice Holly Cathers giną w tragicznym wypadku podczas spływu wzburzoną rzeką, wydaje się jej, że życie legło w gruzach. Wyrwana z rodzinnego domu w San Francisco, przenosi się do Seattle i zamieszkuje z ciotką Marie-Claire oraz bliźniaczkami – Amandą i Nicole. Zdumiona niezwykłymi przygodami, które przytrafiają się jej w nowym miejscu, Holly stopniowo zapomina o bólu po stracie najbliższych. Odkrywa na przykład, że jej ukochana kotka o imieniu Bast może spełniać życzenia. Sparaliżowana strachem widzi, jak ogromny sokół atakuje jej przyjaciółkę Niespodziewanie zakochuje się w tajemniczym nieznajomym. Zgłębiając mroczną przeszłość swojej rodziny, wkracza w niebezpieczny świat magii, sekretów i intryg. Przeczuwa, że niebawem będzie musiała stawić czoło przeznaczeniu, jednak rola, jaką przyjdzie jej odegrać w odwiecznym sporze pomiędzy rodami Cahors i Deveraux, przejdzie jej najśmielsze oczekiwania.


Jestem zachwycona ta książką, ponieważ uwielbiam wszystko co związane z magią. W „Wiedźmie” autorki zaserwowały nam obszerne opisy dotyczące obrządków oraz przygotowaniami do czarów. Czyta się je z wielkim zainteresowaniem. Warto zwrócić uwagę na sposób w jaki została napisana powieść. Występują liczne retrospekcje, dzięki czemu poznajemy przeszłość przodków naszych bohaterów. Momentami miałam trudności z rozeznaniem się w sytuacji. Nie miałam pojęcia o co chodzi bohaterom, jednak po dokładnej analizie można było zrozumieć co autorki miały na myśli. Język jest prosty, łatwy w odbiorze. Bez problemy wyobrażamy sobie miejsca i wydarzenia. Realistyczne opisy sprawiają, że mamy wrażenie, iż czary istnieją naprawdę.


Zachęcam to przeczytania „Wiedźmy”. Przeniesiecie się w niesamowity świat magii, konfliktów i miłości.


Ocena: 4/5


Książkę otrzymałam od wydawnictwa Bukowy Las, za co bardzo dziękuję.

13 komentarzy:

 1. Brzmi zachęcająco, a okładka rzeczywiście magiczna. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi naprawdę fajnie i to już nie pierwsza pozytywna opinia o tej książce, którą widzę, ale... no właśnie. Na razie książka wędruje do poczekalni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam okazji czytać, ale "Wyklętych" mam w planach (:

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm... raczej nie dla mnie :-/

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka jest bardzo ciekawa, a i treść nie brzmi źle... Jak będę mieć chwilę to sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Magia nie jest tym, co mnie interesuje, ale po książkę może sięgnę - z ciekawości.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jednak chyba nie dla mnie ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Taka inna pośród tych wszystkich o wampirach i tym podobne. Bardzo fajnie się ją czytało i chętnie sięgnę po kontynuację ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wyrosłam z umiłowania wiedź i czarownic więc bardzo chętnie przeczytałabym i tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Od jakiegoś czasu bardzo chcę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń