sobota, 7 lipca 2012

Emilie Rose - "Od dziś za miesiąc"

Autor: Emilie Rose
Tytuł: "Od dziś za miesiąc"
Wydawnictwo: Mira
Ilość stron: 432
Rok wydania: 2012


„Od dziś za miesiąc” to książka, która zawiera trzy opowieści. Każda z nich rozgrywa się w Monaco, gdzie przyjaciółki przyjeżdżają na ślub Candace.
„Miłość to hazard, ale jeśli jest prawdziwa, zyski zawsze przewyższają straty”

Emilie Rose to autorka bestsellerowej Desire i Rita, jej powieści sprzedano do Harlequin / Silhouette, książki zostały wydane w ponad 20 krajach na całym świecie. Emilie mieszka w rodzinnej Karolinie Północnej, ma czterech synów. Jej hobby to ogrodnictwo i gotowanie (zwłaszcza sernik). Jej ulubione programy telewizyjne to Chirurdzy, Ostry dyżur, CSI, Taniec z gwiazdami, American Idol i Discovery Channel.


Niemoralna propozycja

Franco - przystojny biznesmen proponuje Stacy milion euro za krótki romans. Kobieta początkowo nie jest chętna, ale świadomość, że te pieniądze mogą odmienić jej życie sprawia, iż przyjmuje ofertę. Bohaterka spędza w Monte Carlo niesamowite chwile. Jak zakończy się przelotny romans? Czy będzie chodziło jedynie o pieniądze?

Słodkie wakacje

Główną bohaterką jest Madeline, która chce obejrzeć malownicze okolice Monte Carlo. Ma jej w tym pomóc przypadkowo poznany Damon. Czy mężczyzna na pewno jest tylko przewodnikiem? Jaką skrywa tajemnicę?

Jeszcze raz

Amelia rok temu zakończyła związek z kierowcą rajdowym – Tobym. Ich drogi splatają się w Monaco, gdyż oboje są drużbami na ślubie. Mężczyzna pragnie odzyskać swoją byłą dziewczynę. Amelia postanawia się nim zabawić i szuka tylko wakacyjnego romansu wśród nadmorskich krajobrazów. Gdy jest pewna, że wszystko jest zgodne z jej planem, okazuje się, iż to ona stała się pionkiem w grze.
"Odrętwienie było bezpieczniejsze. Pozwalało na logiczne decyzje."

Każda opowieść jest niby o czymś innym, ale czytając widzimy jak wiele je łączy. Głównym spoiwem jest seks. Każda bohaterka ma ten sam problem. Niby pragną kochać się z danym mężczyzną, ale chcą pohamować swoje żądze. Strasznie się nudziłam podczas czytania, gdyż ciągłe czytanie o aktach miłosnych nie jest dla mnie interesujące. Rozpoczynając każdą opowieść, wiedziałam jak się skończy. Pozytywnym aspektem książki jest umiejscowienie akcji. Podobają mi się takie malownicze krajobrazy. Opisy Monte Carlo są zachwycające. Miałam ochotę popłynąć jachtem oraz spacerować z bohaterami ulicami miasta. Język autorki jest łatwy w odbiorze, nie zasypuje nas zbędnymi informacjami.


„Od dziś za miesiąc” to przewidywalna książka, która niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jeżeli ma ktoś ochotę na lekką powieść w upalne dni, to klimat Monte Carlo zapewni odpowiednią atmosferę.

Ocena: 3/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Harlequin Mira, za co bardzo dziękuję.


4 komentarze:

 1. Z opisu same historie wydawały mi się ciekawe, ale już Twoje odczucia skutecznie zniechęcają mnie do tej książki. Nie przeszkadza mi seks w literaturze, ale o ile takie fragmenty są wysmakowane i odpowiednio wyważone. Co za dużo, to niezdrowo...

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo dość niskiej, Twojej oceny, zaciekawiłaś mnie i książkę z chęcią przeczytam. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie podziękuję za tą pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. też mam słabość do magicznych książek, ale nie wiem czy Wiedźma zdoła mnie do siebie przekonać.

  OdpowiedzUsuń