środa, 25 maja 2011

Pamela Wells - "Złamane serca"


Autor: Pamela Wells

Tytuł: "Złamane serca"
Wydawnictwo: Wilga
Ilość stron: 328
Rok wydania: 2011
Cena: 29,99 zł


Dawno nie miałam do czynienia z taką książką. Byłam pewna, że są one dla 13-latek. Choć ja jestem niewiele starsza to wolę czytać poważniejsze książki. Jednak dobrze jest raz po raz odetchnąć i zaspokoić swoją duszę czymś dla nastolatek. „Złamane serca” to typowa młodzieżówka napisana przez debiutującą pisarkę Pamelę Wells.
Jak zachowałabyś się gdyby po dwóch latach zerwał z tobą chłopak? Co byś zrobiła gdyby obiekt twoich westchnień nie chciał spędzić z tobą walentynek? Gdzie szukałabyś pomocy po szokującej wiadomości? Kto jak kto, ale przyjaciółka zawsze pomoże.
Kelly, Sydney i Raven tracą swoich chłopaków w jeden dzień. Nie potrafią otrząsnąć się ze smutku. Szukają pocieszenia u swojej przyjaciółki Alexii, która od zawsze jest singielką. To on postanawia wyleczyć złamane serca. Układają kodeks, który ma ułatwić trudny okres po rozstaniu. Czy dziewczyny będą przestrzegać zasad? Zerwanie kontaktu ze swoimi eks powoduje, że dziewczyny na nowo odkrywają łączące je więzi.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Każda z nas przeżyła w swoim życiu pierwszą miłość, zawód, rozczarowanie. „Złamane serca” ukazuje, że mimo tego co przeżyliśmy, zasługujemy na coś więcej. Historia ukazana w tej książce mogła być prawdziwa. Szkoła, dom, znajomi… Czytając miałam wrażenie, że jestem jedną z bohaterek. Jej czyny, tok myślenia, wyrażane emocje sprawiły, że wróciłam się parę miesięcy wstecz i przeżyłam na nowo pewne wydarzenia. Jak widać każda z nas jest do siebie podobna.
Warto przeczytać tę książkę, ponieważ można z niej się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy. Przyjaciółki są niezwykle silne i myślę, że warto wziąć w pewnych momentach z nich przykład. Może którakolwiek z nas znajdzie się w podobnej sytuacji? Nigdy nie wiadomo jakie jest nasze przeznaczenie. Język jakim posługuje się autorka powoduje, że z łatwością oddajemy swe ciało i duszę we władanie głównych bohaterek.
Polecam tę książkę każdemu kto ma ochotę na miłe chwile spędzone z przyjaciółkami, które w każdej chwili mogą złamać jedną z zasad kodeksu. „Złamane serca” to nie tylko opowiedziana historia, ale i poradnik dla każdej nastolatki.
Ocena: 4/5

3 komentarze:

 1. Mi również ta książka przypadła do gustu, moim zdaniem była cudowna :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Nastolatką już nie jestem, więc pewnie nie łapię się jako target tej książki, a nawet trochę żałuję, tak sympatycznie ją opisałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recenzja!
  Z książką nie miałam jeszcze do czynienia, ale zacznę się za nią rozglądać.

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń