piątek, 15 lutego 2013

Sherry Argov - "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy"

Autor: Sherry Argov

Tytuł: "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy"

Wydawnictwo: G+J

Ilość stron: 224

Rok wydania: 2010
 
„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” to ciekawy  poradnik dla kobiet, który stał się światowym bestsellerem.  Sprzedano ponad milion egzemplarzy. Co takiego jest w tej książce, że stała się fenomenem?Autorką jest Sherry Argov, która wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych. Jej książki „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” oraz „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” zostały wydane w ponad 30 językach na wszystkich kontynentach. Publikowano je w znanych magazynach, takich jak: „Cosmopolitan”, „Glamour” i „Elle”.Książka ta jest dedykowana kobietom, które są dla mężczyzn zbyt miłe oraz za bardzo się starają. Według autorki każda z nas powinna być zołzą, ale nie w dosłownym znaczeniu. Pod tym pojęciem kryje się kobieta silna, ale życzliwa. Nie rezygnuje z własnego życia, nie pozwali myśleć mężczyźnie, że ma go w garści. Trzeźwo myśli i wie kiedy się wycofać. Mając pewność siebie i poczucie wolności, sprawia że wytwarza wokół siebie aurę, która przyciąga płeć męską.W zabawny sposób autorka opisuje 100 zasad atrakcyjności. Te najbardziej zwróciły moją uwagę:

 „Jeśli mu powiesz, że nie zamierzasz zbytnio się angażować, on zrobi wszystko, żebyś zmieniła zdanie”;

„Jeżeli mężczyzna musi poczekać na pójście z kobietą do łóżka, nie tylko docenia bardziej jej urodę, ale też zyskuje czas na to, żeby docenić, kim ona jest”;

„Pozwól mu wierzyć, że jest panem sytuacji. On mimowolnie zacznie robić to, czego oczekujesz, bo zawsze będzie chciał być w twoich oczach królem”.Po przeczytaniu tego poradnika, zrozumiałam jakie błędy popełniałam. Też byłam tą zbyt miłą dziewczyną, czas na zmiany. Postanowiłam odnieść się do niektórych rad, okaże się jakie będą efekty. Podoba mi się sposób, w jaki opisała autorka zasady. Nie są one sztywne, ale z przymrużeniem oka przywołuje ciekawe sytuacje i je analizuje. Zwraca uwagę na to gdzie, kto i jaki popełnił błąd.Myślę, że jest to obowiązkowa lektura dla każdej kobiety. Choć niektóre zasady wydają się być śmieszne, to są też takie, na które warto zwrócić uwagę. Zachęcam do przeczytania poradnika, bo być może zmieni Twoje życie i odnajdziesz wspaniałą miłość. 

Ocena: 4/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa G+J, za co bardzo dziękuję.


10 komentarzy:

 1. Książki nie czytałam, ale wiele o niej słyszałam. Wydaje się być fajna i może, gdzieś w przyszłości po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam tę książkę już kiedyś w Empiku i zainteresowała mnie, ale jakoś nie było okazji by ją zakupić - teraz chętnie bym się z nią zapoznała :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele słyszałam o tej książce i chętnie zapoznam się z nią. Nie wiem, czy wniesie coś do mojego życia, ale chciałabym przekonać się, jakie wrażenie wywrze na mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię tę książkę, choć podchodzę do niej z przymrużeniem oka, to jednak niektóre rady są naprawdę wartościowe i uniwersalne :) Mam do niej jakiś taki sentyment :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Grunt to nie brać tej książki zbyt poważnie i dosłownie. Według mnie świetnie akcentuje to, że kobieta powinna przede wszystkim mieć szacunek do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. miłość już znalazłam, ale poradnik mam i z ciekawości go przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam, ale mam w plaanch. Ciekawe czy mi się spodoba

  OdpowiedzUsuń
 8. Śmieszny,interesujący, ciekawy tytuł :D
  Jestem bardzo ciekawa tej ksiażki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z wielką chęcią przeczytałabym ten poradnik ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na początku pomyślałam, że nie dla mnie, ale chyba jednak muszę ją przeczytać!!!

  OdpowiedzUsuń