sobota, 16 lutego 2013

Natalia, Krzysztof Minge - "Techniki samorozwoju czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej"

Autor:  Natalia, Krzysztof Minge

Tytuł: "Techniki samorozwoju czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej"

Wydawnictwo: Edgard

Ilość stron: 232

Rok wydania: 2012


„Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” to poradnik dzięki któremu dowiesz się w jaki sposób poszerzyć pole widzenia, by szybciej czytać.Książkę tę napisali Natalia oraz Krzysztof Minge, czyli psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem. Mają poradnię Hipokampus, gdzie prowadzą m.in. warsztaty szybkiego czytania i twórczego myślenia. Napisali też poradnik „Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka” oraz wiele artykułów na ten temat.Poradnik dzieli się na pięć części:

- selekcjonowanie informacji i ustalanie priorytetów

- uwaga! skoncentruj się!

- czytaj szybko, lecz skutecznie

- 16 skutecznych technik uczenia się

- techniki i ćwiczenia wspierające kreatywność.Po przejrzeniu już pierwszych stron, widać że książkę napisali doświadczeni psychologowie. W każdym rozdziale znajdziemy proste ćwiczenia, wypisane pogrubioną czcionką najważniejsze informacje oraz podsumowania. Poradnik jest przejrzysty i skierowany do każdej osoby, bez względu na wiek. Nie ma tutaj nudnych, długich wykładów na temat zapamiętywania, ale proste, zwięzłe informacje.Jeżeli ktoś pragnie uczyć się szybciej, a nie stać go na kursy to ta książka będzie idealna. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Potrzeba tylko chęci i czasu. Rozdziały są ciekawe, możemy rozpocząć naukę od interesujących nas tematów. Można dzięki temu szybko poprawić swoje umiejętności i mniej czasu spędzić na wkuwaniu notatek szkolnych.Ocena: 5/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Edgard, za co bardzo dziękuję. 


3 komentarze:

  1. Przeczytałam poprzednią książkę tej pary psychologów (o wychowaniu dzieci) i była genialna! Ta tematyka interesuje mnie trochę mniej, ale i tak chętnie przeczytam. Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chciałabym zapoznać się z tą pozycją. Akurat obecnie poszukuję sposobów na efektywniejszą naukę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Takie poradniki to książki nie dla mnie. Nie sięgnę

    OdpowiedzUsuń