wtorek, 21 sierpnia 2012

Jennifer Baggett, Holly C. Corbett, Amanda Pressner - "Dziewczyny w podróży"

Autor: Jennifer Baggett, Holly C. Corbett, Amanda Pressner
Tytuł: "Dziewczyny w podróży"
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 562
Rok wydania: 2012

 
Chcecie wyruszyć w podróż dokoła świata? „Dziewczyny w podróży” to książka, która sprawi, że zwiedzicie cztery kontynenty. Poznacie kulturę i zwyczaje panujące w innych państwach.

Bohaterkami powieści są trzy przyjaciółki, które mają dość codziennego życia. Chcą odpocząć od problemów i stresu. Postanawiają wyruszyć w roczną podróż dokoła świata.  Docierają między innymi do: Peru, Brazylii, Kenii, Indii, Wietnamu, Indonezji i Nowej Zelandii. W każdym miejscu poznają ludzi i zdobywają nowe doświadczenia. Odbywały miesięczny wolontariat studencki, chodziły do szkoły jogi, wędrowały szlakiem Inków. Każda z nich, decydując się na tę podróż, musiała zostawić kogoś bliskiego, rzucić karierę. Wiele ryzykowały idąc w nieznane. Zwiedzanie kontynentów ma cel. W ten sposób chcą nadać życiu nowy kierunek.

„Ucieczka na najdalszy kraniec świata nie oznaczała ucieczki od własnych problemów”

Książkę napisały trzy kobiety: Jennifer Baggett, Holly C. Corbett oraz Amanda Pressner. Gdy nie są w podróży, wszystkie mieszkają w Nowym Jorku.
 Jen przed podróżą pracowała w działach promocji i marketingu w Sundance Channel, NBC, VH1. Pochodzi z Bowie w stanie Maryland.
Holly publikuje teksty w „Prevention”, „Fitness”, „Seventeen”, „Women’s Heath”. Urodziła się w Syracuse w stanie Nowy Jork. Podczas podróży pływała między górami lodowymi Oceanu Antarktycznego, wędrowała Wąwozem Skaczącego Tygrysa w Chinach.
Amanda pochodzi z Tampy na Florydzie. W wieku ośmiu lat przemierzała Stany wzdłuż i wszerz z rodzicami. Gdy nie podróżuje, pisze dla znanych czasopism: „Shape”, „Cosmotolitan”.

 „Teraz już wiedziałam, że dom to nie jest miejsce. Dom jest tam, gdzie są najważniejsi dla nas ludzie”

„Dziewczyny w podróży” to książka, która pozwala delektować się danymi wydarzeniami. Akcja toczy się leniwym tempem (nie oznacza to, że powieść należy do nudnych!). Możemy poznać dokładnie każde miejsce. Jest to idealna powieść na wakacje. Nie musimy tracić pieniędzy na bilet do innego kraju. Wraz z bohaterkami przenosimy się na inne kontynenty. Powieść czytamy z trzech punktów widzenia. Narrację prowadzi każda przyjaciółka. W ten sposób widzimy jak trudne było porzucenie codziennego życia. Gratuluję kobietom odwagi. Nie każdy zdecydowałby się na taką podróż.

Jest to ciekawa powieść o przyjaźni, dokonywaniu wyborów, nadaniu życiu nowego sensu. Podczas czytania chciałam, by trwała jak najdłuższej. Autorki zaserwowały nam malownicze opisy przyrody, ciekawostki i przezabawne historie. Miło będę wspominać tę książkę. 

Ocena: 5/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Świat Książki, za co bardzo dziękuję. 

21 komentarzy:

 1. Kolejna pozytywna opinia o tej książce. *.* Muszę ją gdzieś zdobyć :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o niej wiele dobrego. Gdy tylko pojawi się w bibliotece zaraz się z nią zapoznam

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się całkowicie, książka jest świetna, nie można się od niej oderwać i od razu pragnie się wybrać w podobną podróż :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli będzie w bibliotece przeczytam kupić raczej nie kupię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tej książce i z chęcią bym po nią sięgnęła. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Z każdą kolejną pozytywną recenzją coraz bardziej się przekonuję do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama bym si wybrała w taką podróż...

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka jest rewelacyjna głównie ze względu na to, że czytelnik z nią w ręku może zwiedzić kawał świata :) Trochę przeszkadzało mi w niej to, że dziewczyny poświęcały straaaaasznie dużo miejsca opisom prywatnego życia & tęsknoty za bliskimi, ale generalnie bardzo przyjemnie wspominam ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mimo wszystko nie. Właśnie przeczytałam romans dziejący się w Hiszpanii i mi wystarczy, choć ta książka wydaje się mieć coś więcej niż miłość i krajobrazy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Też bym się wybrała w taką podróż ehhh a jako, że to raczej chwilo nierealne, to może najpierw podróż na papierze ?? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Rany, rany. Typowo wakacyjna książka. Musi być genialna. Ilość stron mnie trochę zdziwiła, ale cóż, może lepsze to niż dzielenie książki na kilka części. Taka podróż jak jest tam opisana musi być niezwykła, ale ja chyba nie miałabym odwagi.

  OdpowiedzUsuń
 12. Z tego co słyszę, to książka typowo wakacyjna. Nie wiem czemu, ale strasznie kojarzy mi się z "Stowarzyszeniem wędrujących dżinsów". A są to zupełnie inne książki, chyba...
  Z miłą chęcią przeczytam, jeżeli mi wpadnie w łapki ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wydaje się bardzo sympatyczna. Chętnie bym ją przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo chętnie przeczytam tę książkę, uwielbiam wszystko, co związane jest podróżami :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Teraz jestem pewna, że warto ją kupić! ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Brzmi zachęcająco, kilka razy miałam ochotę ją kupić, bo bardzo lubię książki o podróżach, jednak cudem się powstrzymałam;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ogromnie mnie zaciekawiła ta książka jak i twoja zachęcająca recenzja. Muszę szybko się za nią rozejrzeć i koniecznie przeczytać. Mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu, tak, jak tobie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Szkoda, że wakacje już się kończą, bo byłaby to idealna lektura właśnie na ten czas. Jednak mimo wszystko z książką chciałabym się zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Może wybiorę się w taką podróż dookoła świata, oczywiście poprzez lekturę tej książki. ;) Brzmi zachęcająco, a książka rzeczywiście idealnie pasuje do wakacyjnej atmosfery. No cóż, szkoda że wakacje już dobiegają końca, ale co zrobić. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 20. w te wakacje już raczej nie przeczytam, ale będę o niej pamiętać w następne, wydaje się bardzo pozytywną lekturą, a poza tym sama chętnie bym wyruszyła w taką podróż :)

  OdpowiedzUsuń