czwartek, 2 sierpnia 2012

Imogen Edwards-Jones - "Plaża Babylon"Autor: Imogen Edwards-Jones
Tytuł: "Plaża Babylon"
Wydawnictwo: Pascal
Ilość stron: 444
Rok wydania: 2012

„Plaża Babylon” to idealna powieść na wakacje, gdyż dzięki niej wybieramy się na najbardziej luksusowe wyspy tropikalne Pacyfiku. Przybywają tam najbogatsi ludzie, zajadają się drogimi potrawami, piją najróżniejszy alkohol, a na każde skinienie pojawia się obsługa. Jak wygląda praca w najdroższym miejscu na świecie? 

Autorką jest Imogen Edwards-Jones – brytyjska dziennikarka, scenarzystka i pisarka. W swoich książkach ujawnia kulisy funkcjonowania branż linii lotniczych, muzyki pop czy mody.  W Wielkiej Brytanii sprzedano prawie milion egzemplarzy z tej serii. „Hotel Babylon” został przetłumaczony na siedemnaście języków, natomiast „Fashion Babylon, na dziewięć. Aktualnie autorka mieszka wraz z mężem i córką w zachodnim Londynie. Kobiecie w pisaniu pomagał Autor Anonimowy, który jest managerem ekskluzywnego, sześciogwiazdkowego resortu na tropikalnej wyspie. 

Historia przedstawiona w tej książce jest autentyczna. Anonim spędził dwadzieścia lat zarządzając kurortami na świecie. Dokładnie opisał zdarzenia, anegdoty, ekscesy. Ta powieść pokazuje nam jak wygląda świat bogatych. Mimo tego, iż historia trwa tylko tydzień przybliża nam tamtejszą rzeczywistość. 

Głównym bohaterem jest menadżer kurortu. Z jego punktu widzenia odkrywamy realia wyspy. Mogłoby się wydawać, iż wakacje w tym miejscu są idealne. Plaża, ocean, najdroższe drinki… Tylko czy osoby tam przebywające są zadowolone? Celebryci ciągle narzekają. Menadżer musi być dostępny całą dobę. Jego praca nie jest taka łatwa. Przebywający mają co chwilę jakieś zachcianki.  Ciężko im dogodzić. Śmiać mi się chciało, gdy narzekali, że pada deszcz. Myśleli, iż w tym miejscu nie ma opadów. Cóż za płytkie myślenie. W końcu rośliny potrzebują wody. Nie bez przyczyny są takie zielone. Praca na najbardziej luksusowej wyspie nie jest łatwa. Muszą zmagać się z wieloma problemami. Jednak czego się nie robi dla klientów, którzy zostawiają tam miliony. Należy zaspokoić gości, by wrócili.

Książka nie należy do tych ambitnych powieści, które nam zapadają w pamięć. Nie oznacza to jednak, iż nie warto zwrócić na nią uwagi. Jeżeli ktoś pragnie się dowiedzieć jakie naprawdę są gwiazdy, to ta pozycja jest idealna. Historia przedstawiona w książce jest lekka, nie zmusza czytelnika do myślenia.„Plaża Babylon” to powieść, która odkrywa sekrety znanych osób. Zachęcam tych, którzy chcą się znaleźć na wyspie tropikalnej.

Ocena: 4/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Pascal, za co bardzo dziękuję.

10 komentarzy:

 1. Jak mi wpadnie w ręce to przeczytam. Wydaje się lekkie i idealne na wakacje. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę widziałam jakiś czas temu w empiku, jednak nie miałam ochoty jej przeczytać i nadal nie mam. Fabuła wydaje mi się zbyt powierzchowna, a ostatnio zaczytuje się poważniejszych książkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dawna mam ogromną chęć na całą serię Babylon. Przypuszczam, że są to idealne pozycje na wakacje, więc chętnie sięgnęłabym po nie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Modelka na okładce jest... straszna. Ale pomijając ten fakt, raczej i tak nie sięgnęłabym po tę książkę, nie moje klimaty.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja raczej przeczytam jeśli pojawi się w bibliotece. Lubię takie lekkie i niezobowiązujące lektury

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam dużą frajdę z czytania tej książki. Menadżer to ma ciężki żywot, a miliarder jeszcze cięższy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla relaksu być może sięgnę po tę książkę. Wydaje się przyjemną, lekką lekturą ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Co rusz spotykam dość pozytywne recenzje tej ksiązki. Jednak mnie zupełnie nie kręci tematyka pięknych i bogatych - wystarczy mi Plotkara.

  OdpowiedzUsuń