sobota, 17 grudnia 2011

Richard Paul Evans - "Obiecaj mi"

Autor: Richard Paul Evans
Tytuł: "Obiecaj mi"
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 292
Rok wydania: 2011


Czy zdajemy sobie sprawę jaką moc ma obietnica? Nie są to słowa rzucone na wiatr. Nie są to słowa wypowiedziane bez przemyślenia. Są to słowa, które dają drugiemu człowiekowi nadzieję na dotrzymanie zobowiązania. Jest jak niewidzialna przysięga pomiędzy danymi osobami.

„Obiecaj mi” to przepiękna opowieść o obietnicach. Główną bohaterką jest Beth, której życie wydawało się być poukładane.  Miała kochającego męża i córeczkę. Jednak wszystko nagle się rozsypało. Okazało się, że osoba z którą spędziła wiele lat, zdradzała ją. Po jednej szokującej wiadomości usłyszała kolejną, tragiczną – o śmierci męża. Jak sobie poradzi Beth? Na domiar złego córka zachorowała na coś, czego żaden lekarz nie potrafi zdiagnozować. Z dnia na dzień traci na wadze, jej stan się pogarsza. Wtedy pojawia się Matthew, tajemniczy mężczyzna, który robi wszystko by Beth poczuła się szczęśliwą kobietą. Kim tak naprawdę jest?

„Życie jest jak domek z kart ustawiony na huśtawce lub na rozpędzonej górskiej kolejce. Jedyną rzeczą, jaka powinna nas zaskakiwać, jeśli chodzi o życiowe niespodzianki, jest to, że one nas ciągle zaskakują.”

Autorem „Obiecaj mi” jest Richard Paul Evans. Jego powieści trafiają na listy bestsellerów „New York Timesa”. Książki, które napisał ukazały się w czternastu milionach egzemplarzy, przetłumaczono je na ponad dwadzieścia pięć języków, a kilka z nich stało się światowymi bestsellerami. Pisarz zdobył pierwsze miejsce w konkursie Storytelling World Awards za książki dla dzieci i nagrodę magazynu „Romantic Times” za najlepszą powieść dla kobiet. Działał na rzecz pomocy dla dzieci będących ofiarami przemocy za co dostał nagrodę Volunteers of America National Empathy Award. Evans aktualnie mieszka w Salt Lake City z żoną Keri i piątką dzieci.

 „Nienawiść, pretensje i złość to pasożyty, które żywią się sercem do czasu, aż nie pozostanie nic, czym mogłaby się pożywić miłość.”

Evans w swojej książce daje czytelnikowi nadzieję. Pokazuje, że nawet w najgorszym położeniu należy szukać pozytywnych aspektów życia. Podoba mi się styl autora. Było to moje pierwsze spotkanie z jego powieścią i jestem pozytywnie zaskoczona. Od samego początku zastanawiałam się „o co chodzi?”, „kim jest Matthew?”. Na te pytania, odpowiedź  jest wzruszająca. Mimo tego, że jest to bajka o miłości to czyta się bardzo  przyjemnie. Autor nadał tej książce lekkości i uroku.

„Strach rozkwita najpełniej w cieniu tego, co nieznane.”

Warto przeczytać tę pozycję. Jest to romantyczna i ciepła historia, o mocy obietnic i miłości. Po jej przeczytaniu można wiele wynieść. Polecam ją tym bardziej w tym świątecznym okresie, gdyż odda ona w pełni atmosferę panującą w książce. 


Ocena: 5/5

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Znak, za co bardzo dziękuję.

Zachęcam do przeczytania fragmentu książki : <ZOBACZ>

9 komentarzy:

 1. Słyszałem o tej książce. Jak wpadnie w moje łapska, to ją przeczytam ^^ Nabrałem ochoty...

  OdpowiedzUsuń
 2. Skutecznie mnie zachęciłaś do przeczytania tej książki! Takich ciepłych, dających do myślenia powieści teraz zdecydowanie potrzebuję.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzie nie spojrzę recenzje tej książki widzę ;) Też chcę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest zdecydowanie książka, która chcę wygrać/dostać/kupić byleby ją przeczytać. :)
  Mam nadzieję, że będę miała taką możliwość jak najszybciej. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam twórczości tego autora, ale po Twojej recenzji zacznę zapoznawanie się z nią właśnie od tej pozycji :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam tę książkę, po prostu. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chcę te książkę przeczytać!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się naprawdę miła i ciepła lektura. Bardzo podobają mi się cytaty, które przytoczyłaś; zwłaszcza ten pierwszy.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam i podzielam twoją opinię. Książka wyjątkowo ciepła:)

  OdpowiedzUsuń