wtorek, 4 sierpnia 2015

Aliexpress czyli chińskie Allegro

Witajcie. Dzisiaj post dość nietypowy. Otóż chciałabym Wam pokazać stronę, która uzależnia. Zakupy internetowe to oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Potrzebuję czegoś  konkretnego, wpisuję w wyszukiwarkę i wyskakuje mi X produktów. Nie trzeba chodzić po sklepach i stać w kolejkach. Kiedyś często robiłam zakupy na Allegro. Były tam produkty w przestępnej cenie. Ostatnio poznałam Aliexpress. I teraz to tam zamawiam "pierdołki". 

Co to za strona? Jest to Chińskie Allegro. Produkty, które zamawiamy są z Chin. Pewnie niektórzy stwierdzą, że są gorszej jakości, itp. Hmmm... a co w XXI wieku nie zostało tam wyprodukowane? 
Na chwilę obecną kupiłam zegarki, naszyjnik i bransoletki. Do tej pory jestem bardzo zadowolona z zakupów. Przesyłki szły około 2 tygodnie, czyli niezbyt długo. Ostatnio zamówiłam portfel, który jest aktualnie w trasie. 

jedna z bransoletek, które zamówiłam

Czym się wyróżnia Aliexpress? Tym, że można kupić całkiem tanio, fajne produkty. Co mnie zdziwiło.. że na Allegro jest sporo identycznych rzeczy, ale są o wiele droższe.
Przykładowo zanim kupiłam portfel, przejrzałam jedną jak i drugą stronę.
 Na Allegro dany portfel kosztuje 28 zł + koszty wysyłki (od 6.50 do 11 zł), natomiast na Ali IDENTYCZNY produkt już z wysyłką 22 zł. Jest różnica? JEST. 
Można by było porównywać bez końca.

 Na Facebooku jest wiele grup dotyczących AliExpress. Ludzie wstawiają zdjęcia produktów jakie dostali. Niestety czasami można i trafić na jakiś bubel, dlatego lepiej kupować u sprawdzonych sprzedawców.

 Jeżeli jeszcze nie znacie tej strony, to zachęcam do odwiedzenia


2 komentarze:

  1. Można tam dorwać fajne rzeczy niedostępne u nas ;) Lub dostępne, ale za o wiele wyższą kwotę. Od czasu do czasu coś sobie stamtąd zamawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. nie znałam i nigdy na tej stronce nie byłam, ale zerknę :)

    OdpowiedzUsuń