niedziela, 24 sierpnia 2014

SMARTfiszki niemiecki A1


 Choć języka niemieckiego uczyłam się w szkole przez dwanaście lat, sprawiał mi zawsze niemałe problemy. W ostatnim czasie dzięki fiszkom od SuperMemo mogłam odświeżyć sobie podstawowe słownictwo. 
Ta forma nauki jeszcze mnie nie zawiodła. W ten sposób można przyswoić kilkaset słówek w krótkim czasie.Jak wygląda taki "kurs"?

Na stronie SuperMemo możecie zamówić pudełko już za 60 zł. Kwota ta jest bardzo mała w porównaniu z cenami kursów, które oferują szkoły językowe. A uwierzcie mi, że w ten sposób możecie równie dobrze nauczyć się danego języka. 
Takie pudełko skrywa w sobie 1000 kolorowych fiszek ze zdjęciami, przekładki, kalendarzyk oraz instrukcję.Słownictwo podzielono tematycznie: Ciało, życie, istoty żywe i natura; Ludzie, rodzina, społeczeństwo; Budowle, dom, odzież i higiena osobista; Emocje, postawy i odczucia; Myśl, komunikacja i język; Substancje, przedmioty, sprzęt i jedzenie; Sztuka, przemysł, edukacja i technologia; Miary, pieniądze i handel; Rozrywka, gry i sport; Wygląd, czas i przestrzeń; Ruch, położenie, podróżowanie i transport; Pojęcia ogólne i abstrakcyjne; Podstawy.


Nie są to moje pierwsze fiszki, z pewnością też nie ostatnie. Bardzo polubiłam tę formę nauki. Dzięki niej przypomniałam sobie podstawowe słownictwo.Pakiet ten zawiera dodatkowo kod umożliwiający bezpłatną naukę online przez 6 miesięcy na stronie supermemo.net 

Kurs polecam gorąco osobom początkującym, jak i tym którzy pragną odświeżyć słówka na poziomie A1 w języku niemieckim.

SMARTfiszki otrzymałam od wydawnictwa SuperMemo, za co bardzo dziękuję.

5 komentarzy:

 1. Ja używam fiszek do nauki angielskiego i bardzo to lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. już dawno miałam kupić sobie fiszki angielskie żeby mieś jakiś kontakt z językiem i nie zapomnieć wszystkiego

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie korzystałam z fiszek i jeśli kiedyś po jakieś sięgnę to będą w języku angielskim - niemieckiego nienawidzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam fiszki i zawsze wszystkim polecam tę metodę nauki!! Niestety nie miałam jeszcze przyjemności zaznajomić się z tymi z Supermemo, ale myślę, że są równie dobre, jak nie lepsze w pewnych aspektach od fiszek innych wydawnictw ;)

  OdpowiedzUsuń