sobota, 12 lipca 2014

Colleen Hoover - "Hopeless"Nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po tej książce. Nie czytałam opisu, żadnej recenzji. Po prostu widziałam wszędzie reklamy tej powieści. Doszłam do jednego wniosku: „muszę ją przeczytać”. Była to dobra decyzja, gdyż nie zawiodłam się. Książka wciągnęła mnie wir wydarzeń. Przeczytałam ją w zaledwie kilka godzin. Co jest takiego w tej powieści, iż zachwyca na całym świecie?
„Nie będę życzyć sobie idealnego życia. Rzeczy, które przewracają cię w życiu są testami, zmuszają cię do wybrania pomiędzy poddaniem się i leżeniem na ziemi, a otarciem kurzu i powstaniem jeszcze wyżej niż stałeś zanim zostałeś przewrócony. Wybieram stanie wyżej.”
Autorką książki jest Colleen Hoover – amerykańska pisarka. Jej powieści podbijają serca kobiet, zostały okrzyknięte bestsellerami przez New York Times. Hoover była wcześniej pracownikiem socjalnym. Pracę porzuciła na rzecz pisania nowych książek.

Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Sky. Została adoptowana gdy była mała, niewiele pamięta z czasu przed adopcją. Dziewczyna rozpocznie edukację wśród młodzieży dopiero w klasie maturalnej. Wcześniej uczyła się w domu. Sky nie ma komputera, telefonu, ponieważ nie zgadza się na to adopcyjna matka – Karen. Jednak dziewczyna nie narzeka. Ma najlepszą przyjaciółkę Six, z którą spędza bardzo dużo czasu. Podczas pierwszego dnia szkoły bohaterka poznaje Deana Holdera. Podobnie jak ona ma wśród młodzieży złą reputację. Już pierwsze spotkanie wzbudza w Sky nowe, nieznane uczucia. Nastolatka wie, iż ich znajomość zmieni życie nie tylko jej. Jak się okazuje przeszłość Sky jest pełna kłamstw.
„Nie mam zamiaru marzyć o idealnym życiu. Wszystkie niepowodzenia to tak naprawdę sprawdziany, które zmuszają nas do wyboru pomiędzy rezygnacją a podniesieniem się z ziemi, otrzepaniem się z kurzu i stawieniem czoła sytuacji. Chcę jej stawić czoła. Być może życie poturbuje mnie jeszcze kilka razy, ale na pewno nie mam zamiaru rezygnować. ”
Można zadać sobie pytanie ile jeszcze książek powstanie o zakochanych nastolatkach? Temat zdecydowanie się nie kończy. Na rynku wydawniczym cały czas pojawiają się kolejne powieści o tzw. „pierwszej miłości”. I choć mam momentami dosyć takich książek, to jednak po ciężkim dniu lubię sięgnąć po powieści dla młodzieży. Pierwsze strony ‘Hopeless” były dla mnie strasznie ciężkie. Bohaterka spotyka się z różnymi chłopakami, i ma niezbyt dobrą opinię w środowisku szkolnym. Myślałam, że odłożę tę książkę i jej nie przeczytam. Jednak zadawalam sobie pytanie: „coś musi być w tej powieści iż jest polecana”. Wytrwałam najgorsze kilka stron, a potem dopiero zaczęło się dziać. Powieść wciągnęła mnie w wir wydarzeń i nie mogłam przestać jej czytać.

„Hopeless” gorąco polecam. Jest to książka, która poruszy każdego czytelnika. Życie bohaterki nie jest usłane różami, podczas czytania doświadczamy cierpienia którego doznaje Sky. Autorka poruszyła w swej powieści wiele ważnych kwestii. Z chęcią przeczytam inną książkę Hoover.

 Ocena: 5/5
 '
Autor: Colleen Hoover
Tytuł: „Hopeless”
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 424
Rok wydania: 2014

4 komentarze:

 1. Książka bardzo mi się spodobała! Ma wszystko: humor, wątek miłosny i sensację. Idealne połączenie na lato. A moja recenzja tej książki również ukaże się dzisiaj :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeeeeeezuuuuu, jak ja strasznie chce mieć tą książkę!! Będę płakać :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Też czytałam- cudna powieść.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety okładka mi się kojarzy z tanimi badziewiami od Ambera :/ Skutecznie mnie to zniechęciło do Hopeless.

  OdpowiedzUsuń