niedziela, 21 kwietnia 2013

Sherry Argov - „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy”

Autor: Sherry Argov

Tytuł: „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” 
Wydawnictwo: G+J
Ilość stron: 192
Rok wydania: 2010

 „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” to poradnik, który pomaga zrozumieć, dlaczego niektóre związki się nie rozwijają oraz zmienia sposób myślenia kobiety o płci męskiej. Autorka pragnie zmienić nasze nastawienie, abyśmy miały własną tożsamość i czuły się pewnie w naszym ciele. Książka ta daje nam do zrozumienia, że nie można pokazywać facetom, jak bardzo nam zależy, ponieważ odnosi to odwrotny skutek. Będąc w związku należy mieć także swoje życie oraz cele.

Autorką jest Sherry Argov, która wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych. Jej książki „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” oraz „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” zostały wydane w ponad 30 językach na wszystkich kontynentach. Publikowano je w znanych magazynach, takich jak: „Cosmopolitan”, „Glamour” i „Elle”.


W książce znajduje się 75 zasad działania w związku. Oto najciekawsze:
1.W romansie nie ma nic bardziej pociągającego dla mężczyzny niż kobieta pełna godności i dumy z tego, kim jest.
2.Kiedy kobieta stara się zbyt mocno, mężczyzna zwykle testuje, jak daleko skłonna jest się posunąć w swoich staraniach.
3.Nie ma nic cenniejszego dla mężczyzny niż coś, na co miał czekać, zapracować i o co musiał trochę powalczyć.
4.Mężczyźni lubią jasne reguły i lubią dostawać wskazówki.
5.Kiedy zachowujesz rąbek prywatności i facet musi się trochę pogłowić, gdzie jesteś, pobudzasz jego wyobraźnię. Widząc, że nie może się z tobą skontaktować, wyśle list gończy, żeby cię znaleźć.


Podoba mi się język autorki, ponieważ pisze z poczuciem humoru, krótko i na temat. Bez owijania w bawełnę opisuje każdą z zasad, podając różne przykładowe sytuacje. W książce znajduje się także rozdział w którym znajdują się odpowiedzi na takie pytania jak: „Czy dla pewnych seksualnych korzyści mężczyźni zwodzą kobiety, jakoby zależało im na związku i małżeństwie?”, „Co wskazuje na to, że kobieta marnuje swój czas?”, „Jakich tajemnic dotyczących seksu strzegą mężczyźni” itp.


Ten poradnik ma celu pomóc kobiecie stworzyć głęboki i trwały związek. Nie należy być dla mężczyzn miłą i oddaną. Facet będzie bardziej oddany, wtedy kiedy kobieta pokaże, że jest niezależna i pewna siebie. Sprawdź w jaki sposób zdobyć jego serce i szacunek na który zasługujesz.


Zachęcam do zakupu tej książki, ponieważ znajduje się w niej wiele ciekawych faktów, o których powinna wiedzieć każda kobieta. Szukasz zabawnego, napisanego z dystansem poradnika o mężczyznach? To jest właśnie to czego szukasz. „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” to idealna książka dla każdego.


Ocena: 4/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa G+J, za co bardzo dziękuję.

5 komentarzy:

 1. kilka razy widziałam tą książkę w księgarniach, ale jakos mnie w ogóle nie zachęca do czytania

  OdpowiedzUsuń
 2. Poradniki to nie moja bajka, kupiłam kiedyś jeden i nie powiem, żeby był pomocny. Dlatego mam uraz i raczej nie sięgnę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam już książki o podobnej tematyce i przypadły mi do gustu - o tej pozycji myślę już od jakiegoś czasu, przy odrobinie wolnego czasu na pewno się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach oba te poradniki

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam tej książki, ale moje koleżanka streściła mi "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" i wiem już, że to nie dla mnie. Sądzę, że autorka to jakaś zagorzała feministka. Fakty są zbyt mocno przerysowane i co przez to idzie, wnioski (rady) za daleko idące.

  OdpowiedzUsuń