poniedziałek, 25 kwietnia 2011

Kelly Keaton - "Z ciemnością jej do twarzy"Autor: Kelly Keaton
Tytuł: "Z ciemnością jej do twarzy"
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Ilość stron: 260
Rok wydania: 2011
PREMIERA: 5 maja
Cena: 29.90 zł

Książka „Z ciemnością jej do twarzy” autorstwa Kelly Keaton przedstawia historię Ari, która we wczesnym dzieciństwie została adoptowana. Nie wie zbyt wiele o swoich biologicznych rodzicach i pragnie to zmienić. Chce się dowiedzieć, dlaczego oddano ją pod opiekę jako czteroletnie dziecko, a pół roku później jej matka już nie żyła. Swoje poszukiwania rozpoczyna w zakładzie psychiatrycznym, gdzie jej rodzicielka popełniła samobójstwo. Lekarz daje Ari pudełko, w którym znajduje się tajemniczy list. Matka ostrzega swoją córkę przed niebezpieczeństwem, chce aby trzymała się z dala od Nowego Orleanu. Przeprasza za wszystko i rozpacza, że dziewczyna będzie musiała przeżyć to co ona. Po przeczytaniu listu Ari zaczyna podejrzewać, że jej mama nie popełniła samobójstwa. Chce dowiedzieć się jak najwięcej o jej śmierci. W poszukiwaniu dalszych informacji wyrusza do Nowego Orleanu, które jest własnością prywatną dziewięciu najstarszych rodzin. To tam ukrywają się odmieńcy czyli wampiry, wiedźmy i inne istoty nadprzyrodzone. Nowy 2 to dom gdzie znaleźli schronienie. Ari nie zważając na ostrzeżenie matki wkracza do miasta, które uważane jest za strefę klęski żywiołowej. Tam poznaje Crank, Sebastiana, Henri’ego, Dub i Violet, którzy są tak inni jak ona. Dzięki temu nie musi przy nich udawać zwykłej nastolatki.
Arianea to dziewczyna, która zawsze czuła się niepodobna do ludzi. Jest potomkinią Meduzy i za wszelka cenę chce pozbyć się klątwy. Wściekła, zbuntowana i dążąca do celu. Ma charakterystyczne gęste, długie, srebrne włosy, które są odporne na farbowanie i obcinanie. Każdy z bohaterów tej książki ma w sobie dar, który powoduje, że jest odmieńcem. Na uwagę zasługuje mała Violet, która wierzy w siłę Ari. Jest bardzo sympatyczną osobą i wzbudza w czytelniku pozytywne odczucia. Sebastian, który towarzyszy Ari jest tu ważną postacią. Dzięki niemu dziewczyna poznaje rzeczywistość Nowego Orleanu. Pomiędzy tymi dwoma bohaterami rodzi się uczucie.
Kelly Keaton jest popularną autorką powieści dla dorosłych. „Z ciemnością jej do twarzy” to pierwsza powieść dla młodzieży, która otwiera cykl „Bogowie i potwory”. Autorka w mistrzowski sposób wprowadza nas w niezwykły klimat Nowego 2, które jest przesycone tajemnicą i niebezpieczeństwem. Łączy postacie mitologiczne z fantastycznymi. Daje to ciekawy efekt, z którym nie miałam do czynienia w innych książkach.
„Nie rób sobie nadziei, a nikt cię nie zrani. Nie ufaj i nie kochaj, a nikt cię nie zrani. Złam własne zasady.”
Okładka zwraca uwagę czytelnika. Poznając treść, można łatwo się domyślić, że jest to Ari, która ma zielone oczy i tatuaż w kształcie księżyca, przypominający jej o miejscu z którego pochodzi. Początkowo nie podobała mi się ta okładka, jednak z czasem się do niej przekonałam. Ma w sobie pewien urok.
„Z ciemnością jej do twarzy” to pozycja obowiązkowa dla fanów paranomal romance. Mroczny klimat i groza powodują, że czyta się tę książkę z zapartym tchem. Niestety nie jest ona zbyt obszerna i po przeczytaniu czuje się niedosyt, który wzbudza w czytelniku zachętę na kolejną część mrocznych przygód Ari i jej przyjaciół.
Ocena: 5/5
Książkę otrzymałam od wydawnictwa Znak Emotikon, za co bardzo dziękuję.

7 komentarzy:

 1. Zapowiada się interesująco. Potomkiń meduz jeszcze nie było ;). Nowość po wampirach i wilkołakach. Już jest na liście "must read"

  OdpowiedzUsuń
 2. Meduzy?! Już podziwiam wyobraźnię autorki. Książka jak najbardziej w moim typie, chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie i o ile autorka za bardzo nie zabrnęła w świąt fantazji to jest spora szansa, że książka mi się spodoba. jak tylko pojawi się na sklepowych półkach to z pewnością przyjrzę się jej bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna recka :)
  Faktycznie, dobra książka. Mitologiczne wątki bardzo urozmaiciły fabułę :)
  Jestem bardzo ciekawa, co tam wymyśli autorka w kolejnej części ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba warto się skusić na tę książkę. Dzisiaj przeczytałam jej trzy recenzje ;)

  Pozdrawiam, Klaudyna. [zeswiatafantazji.blog.onet.pl]

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobra książka. Pochłonęłam ją za jeden wieczór. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę dobre i ciekawe postaci nakreśliła Kelly Keaton w tej książce. Mam nadzieję, że będzie okazja przyjrzeć się im bliżej w kolejnej części :)

  OdpowiedzUsuń