niedziela, 28 października 2012

Jennifer E. Smith - "Serce w chmurach"

Autor: Jennifer E. Smith
Tytuł: "Serce w chmurach"
Wydawnictwo: Bukowy Las
Ilość stron: 224
Rok wydania: 2012

Każdy z nas chciałby się zakochać i być z daną osobą jak najdłużej. Miłość nas dopada wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy. Ona nas zaskakuje. Sprawia, że czujemy motylki w brzuchu. Zaczynamy ciągle myśleć o drugiej osobie. Jesteśmy szczęśliwi, że kogoś tak bliskiego. Tylko, że miłość to też smutek i cierpienie. Nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Wtedy musimy pokonać nasze problemy. „Serce w chmurach” to krótka powieść o sile miłości, związkach i drugich szansach.

Autorką jest Jennifer E. Smith, która dorastała w okolicach Chicago. Ukończyła studia na uniwersytecie St. Andrews w Szkocji. Aktualnie pracuje jako redaktor w Nowym Jorku. „Serce w chmurach” to jej trzecie powieść, która okazała się być największym sukcesem.

„Miłość nie musi mieć sensu. Jest całkowicie pozbawiona logiki.”

Główną bohaterką książki „Serce w chmurach” jest Hadley Sullivan, która spóźniła się na lot do Londynu. Przez to utknęła na lotnisku w Nowym Jorku i spóźni się na ślub swojego ojca, który poślubi kobietę, której nastolatka w ogóle nie zna. Siedząc w poczekalni, poznaje Oliviera, który jest Anglikiem. Oboje mają lecieć tym samym samolotem, w dodatku mają koło siebie miejsca. Jak potoczą się losy bohaterów?

Akcja książki trwa tylko 24 godziny, w ciągu których życie Hadley zmieniło się o 180 stopni. Dziewczyna nie spodziewała się, że zakocha się od pierwszego wejrzenia na lotnisku. Smith w ciekawy, zabawny i wzruszający sposób opisała pierwszą miłość, która zaskakuje i może się okazać bez wzajemności. Mogłoby się wydawać, iż jest to lekka powieść z historią dla nastolatek. Tak nie jest! „Serce w chmurach” to krótka lektura o sile przebaczenia, miłości a także relacjach rodzinnych.

 „- Wiedziałaś, że ludzie, którzy spotykają się przynajmniej trzy razy w ciągu dwudziestu czterech godzin, mają o dziewięćdziesiąt osiem procent większe szanse na ponowne spotkanie?”

„Serce w chmurach” czyta się z przyjemnością. Bohaterowie są tak dobrze wykreowani, że mamy wrażenie, iż oni istnieją naprawdę. Uczucia, którymi się darzą są prawdziwe. Autorka z lekkością opisuje dane wydarzenia. Ta lektura sprawia, iż jesteśmy świadkami tego jaką moc ma miłość. Hadley w ciągu doby zmieniła się nie do poznania. Wszystko za sprawą uczucia, które połączyło ją z Olivierem.
Zachęcam do przeczytania tej książki, ponieważ nie jest to zwykła historia miłosna. Myślę, że spodoba się każdemu bez względu na wiek. „Serce w chmurach” to mądra i sympatyczna powieść, do której wraca się z chęcią. 

Ocena: 5/5 

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Bukowy Las, za co bardzo dziękuję.
20 komentarzy:

 1. Rzadko czytam typowe romanse. Zazwyczaj wybieram te z wątkiem sensacyjnym. Ale akurat ta recenzja zachęciła mnie do sięgnięcia po tę powieść.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka niby cienka, ale mi również się bardzo podobała :) Wzruszająca momentami i wcale nie taka kolorowa jakby się mogło wydawać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją w planach, choć nie jest w grupie książek koniecznych do poznania ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię sięgać po takie powieści kiedy po prostu chcę wierzyć w lepszy świat.. odprężyć się i .. spokojnie spędzić czas z książką :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Och, mnie się ta książka równie mocno podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może czas w końcu przeczytać jakiś romans? W końcu jestem młodziutką, świeżo upieczoną studentką politechniki, a w mojej grupie jest 40 facetów i jeszcze jedna dziewczyna... :>
  Obserwuję!

  I zapraszam do siebie, recenzja podkładu za 4,99 zł za 65 ml ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. myślę, że może być przyjemna :) ale zdecydowanie nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiele o niej dobrego czytałam, mam w planach

  OdpowiedzUsuń
 9. mam bardzo podobne wrażenia i coś czuję, że niedługo znów sięgnę po te powieść :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka wydaje się interesująca. Mam na nią chęć - całe szczęście, że koleżanka posiada "Serce w chmurach", więc nie będę musiała daleko szukać tej pozycji. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Już od dawna czaję się, żeby w końcu ją przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W zupełnością zgadzam się z Twoją opinią ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo chciałabym przeczytać! Uwielbiam takie romantyczne historyjki.

  OdpowiedzUsuń
 14. Po Twojej recenzji , ta książka kusi mnie tym bardziej. ;) Ładny wygląd bloga, taki delikatny. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Słyszałam jakiś czas temu o tej książce, jednak wątpię, żebym przeczytała ją wcześniej, niż pojawi się w pobliskiej bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo chciałabym przeczytać !

  www.recenzje-cherry.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Słyszałam co nieco o tej książce, Twoja recenzja utwierdziła mnie w przekonaniu, że po tę powieść naprawdę warto sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Chętnie bym ją przeczytała :) Mam nadzieję, że znajdę ją w bibliotece :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Uwielbiam raz na jakiś czas przeczytać fajną książkę o miłości. Ta wydaje się idealna. Zdecydowanie po nią sięgnę. Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Zaskoczyło mnie, że akcja książki trwa 24 godziny.:P A Tyle zdąży się wydarzyć... Zapowiada się ciekawie.:)

  OdpowiedzUsuń