poniedziałek, 14 stycznia 2013

Federico Moccia - "Tylko ciebie chcę"

Autor: Federico Moccia

Tytuł: "Tylko ciebie chcę"

Wydawnictwo: Muza

Ilość stron: 480

Rok wydania: 2008

Czym jest miłość? Jak to jest, że najpierw czujemy się jak siedem metrów nad niebem, a po chwili upadamy i zatapiamy się w smutku i cierpieniu? Jak radzić sobie po stracie ukochanej osoby? Czy wyjazd do innego kraju pomoże zapomnieć? „Tylko Ciebie chcę” to kontynuacja przygód Babi i Stepa.

Chłopak po dwóch latach wraca z Nowego Jorku do Rzymu. Rozpoczyna na nowo życie w rodzinnej miejscowości bez Babi. Zaczyna pracować w telewizji, poznaje  nowych ludzi, m.in. Gin. Dziewczyna jest żywiołowa, seksowna i intrygująca oraz  nieobojętna Stepowi. To dzięki niej stara się odciąć od przeszłości, bolesnych wspomnień. Pragnie wieść na nowo życie w miłości. Gin jest dla niego odskocznią od codziennych problemów. Step powoli odzyskuje wiarę, że może być szczęśliwy bez Babi. Do czasu, gdy ją spotyka. Wtedy wszystko wraca na nowo. Kogo wybierze chłopak? Gin? A może Babi?

„Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa...I którego nic nie spotyka.”

Autor książki - Federico Moccia urodził się w Rzymie. Pracuje jako scenarzysta filmowy i telewizyjny. Od najmłodszych lat dużo czytał . Jedyny przedmiot w szkole, z którego był naprawdę dobry, to właśnie włoski. Obiecał sobie, że przed trzydziestką napisze pierwszą powieść. Udało mu się, powstała pierwsza powieść "Trzy metry nad niebem". Książka odniosła we Włoszech niebywały sukces i stała się książką kultową. Tylko w 2004 roku miała pięć dodruków i na jej podstawie zrealizowano cieszący się dużą popularnością film. Za "Trzy metry nad niebem" Moccia zdobył nagrodę Premio Torre di Castruccio, w kategorii Narrativa 2004 oraz Premio Insula Romana, w kategorii młodzi dorośli 2004. Jego powieści zostały sprzedane do wszystkich krajów europejskich (od Portugalii po Rosję), do Japonii i Brazylii.

„I nawet najgłupsze rzeczy, kiedy jesteś zakochany, zapamiętujesz jak coś najpiękniejszego. Bo ich prostoty nie da się porównać z niczym innym.”

Po przeczytaniu książki „Trzy metry nad niebem” z niecierpliwością oczekiwałam tego momentu, aż spędzę czas ze Stepem i Babi. Miałam nadzieję, że „Tylko Ciebie chcę” to powieść opisująca ich powrót. Jak się okazuje poznaje on Gin, z którą zaczyna go łączyć silniejsza więź. Książka ta jest poświęcona uczuciom, jakie rodzą się między nimi. Zawiodłam się trochę, gdyż liczyłam na coś zupełnie innego. „Trzy metry nad niebem” była porywającą, romantyczną powieścią. Czy to samo mogę powiedzieć o kontynuacji? Niestety nie. Zabrakło tutaj tej niepewności, napięcia, dynamicznych oraz wzruszających scen.

Rzadko się zdarza by ekranizacja filmu była lepsza od książki. Jednak w tym przypadku tak jest. Zachęcam do obejrzenia adaptacji, a także do przeczytania powieści, mimo iż nie należy ona do najlepszych. Jestem ciekawa czy zostanie wydana kolejna część.  Jak powiodą się dalsze losy Stepa? 

Ocena: 5/5

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Muza, za co bardzo dziękuję.

12 komentarzy:

 1. Słyszałem o tym autorze i jego książkach wiele ciekawych opinii. To jednak nie moje klimaty. Chyba sobie daruję. Recenzja niezła. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa nawet może byc ta książka. Jednak najpierw muszę sięgnąć po "Trzy metry nad niebem". Co do filmu nie oglądałam go lecz moja koleżanka mówiła że jest wspaniały. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Och, mam w planach tę książke - kupiłam już obie części serii ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tę książkę w planach ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja koleżanka uwielbia twórczość tego pisarza :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nie czytałam, ale chyba zacznę od ekranizacji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Po obejrzeniu "Tres metros sobre el cielo"/"Trzy metry nad niebem" poluję na te książki. "Tengo ganas de ti"/"Tylko Ciebie chcę" jeszcze nie miałam okazji oglądać, chociaż mam w planach. Mam nadzieję, że książki wkrótce wpadną w moje łapki ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszą część mam ;) Film wspaniały więc książka... no w sumie zobaczymy jaka :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też bardzo lubię tego autora, aczkolwiek tej książki nie czytałam :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba sięgnę po pierwszą część przygód Stepa. Wygląda bardzo zachęcająco... ;)

  Otagowałam Cię tutaj: http://ksiazkowa-kawiarnia.blogspot.com/2013/01/liebster-award.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Najpierw obejrzę ekranizację, potem być może zdecyduję się na przeczytanie książki. (:

  OdpowiedzUsuń
 12. Szczerze mówiąc, to "Tylko Ciebie chcę" nie za bardzo mi się spodobało. Zdecydowanie wolę pierwszą część :)

  OdpowiedzUsuń